Homme kell 18.00 avatakse Tallinna Linnagaleriis maalikunstnik Kristi Kongi näitus „Siis. Praegu. Kõikide aegade vahel”.

Detail teosest. Foto: Andres Teiss

Detail teosest. Foto: Andres Teiss

Ainuüksi Kristi Kongi isikunäituste ja maaliinstallatsioonide pealkirjad: „Sina oled minu kiisu”, „Paradiis”, „Soovin, et ma oleksin lind”, „Armastus teeb haiget”, „Vaikus puude vahel”, „Minu printsess” annavad märku tema lootusetult romantilisest, meetodit tunnetele ehitavast loomusest. Olles üks vähestest noortest, kelle kunstitegemise süsteemsusesse mahub mängu süütu teadmatus, lustimine, lihtsus ja ilu võlub ning peibutab ta vaatajaid, murrab meeli ja südameid. Loomulikult on tal põlvkonnakaaslastega palju ühist: filmikaadrite rütmis vahelduv koomiksitaoline joonistus, ergas, tugeva tõmbega värv ja rohket visuaalset müra – milleks mälu, kui kõik on niikuinii pidevas vaateväljas?! – absorbeerivad pildipinnad. Seda suuri mastaape märksa paremini kui väikesi ja kontsentreeritud tasapindu kodustavat mosaiiki saadab põlvkonnale peaaegu kohustuslik maalikunsti tänapäevaste eluvõimaluste uurimine.

„Mulle tundub, et läbi oma tegevuse elan end kuskile mujale maailma sisse, mis on mulle väga erk, päris, elus, värviline. Ja imeilus. Mõtlen läbi ja üritan tuletada silme ette erinevaid pilte. Jagan need pildid osadeks – värvideks. Ja kombineerin need osad üheks tervikuks,” on Kongi oma loomisviisi kohta öelnud.

Kristi Kongi on 2014. aasta Sadolini nüüdiskunstipreemia laureaat.

Näitus jääb avatuks 21. detsembrini.