Alates 9. septembrist vallutab pealinna järjekorras juba kolmas Tallinna arhitektuuribiennaal TAB, mis kannab seekord pealkirja „Isejuhtiv linn” ning räägib sellest, millised muutused võivad meid ümbritsevas linnas toimuda, kui rakendub kolmas tööstusrevolutsioon ja kasutusele võetakse isejuhtivad autod…

Tallinna Arhitektuuribiennaali tänavusele visioonivõistlusele „Tallinna epitsenter” oodati ideid Viru ristmiku planeeringuks. Pildil võistlustöö „Midpoint”. Teisi võistlustöid vaata veebilehelt vision2015.tab.ee.

Tallinna Arhitektuuribiennaali tänavusele visioonivõistlusele „Tallinna epitsenter” oodati ideid Viru ristmiku planeeringuks. Pildil võistlustöö „Midpoint”. Teisi võistlustöid vaata veebilehelt vision2015.tab.ee.

TABi eesmärk on olnud läbi aastate kohaliku arhitektuurikultuuri tutvustamine ning pilguheit arhitektuurivaldkonna tulevikkugi, seekordne festival taotleb aga uue peatüki alustamist Tallinna linnaehituse mõtestamises, visualiseerides võimalusi, mida uue tehnoloogia vahendid pakuvad.

Enam kui kuu aega ehk 18. oktoobrini vältav rahvusvaheline festival toob huvilisteni näituseid, töötube, aruteluõhtuid, avalikke loenguid jne, programm on äärmiselt tihe ja võtab esiti silme eest kirjukski.

Biennaali keskmeks on väga nimekate asjatundjate osalusel toimuv sümpoosion. Nii saame kuulata 10. septembril Kultuurikatlas teemaplokis „III tööstusrevolutsioon” rahvusvahelise disainibüroo Carlo Ratti Associati asutaja ning MIT SENSEable City Labi direktori Carlo Ratti loengut, ploki „Andmed” raames aga lausa City University of New Yorki (CUNY) arvutiteaduse professori ning Software Studies Initiative’i asutaja Lev Manovichi ettekannet. Sümpoosioni teise päeva peaesinejad on Steve Diskin ja Salomé Galjaard.

TABi programmi kuuluvad ka kuraatorinäitus „Keha ehitus. Body Building” Eesti Arhitektuurimuuseumis, TAB-LABi teadusinnovatsiooni näitus Kultuurikatlas, visioonivõistluse näitus „Tallinna epitsenter” Viru Keskuse aatriumis ja TABi klubi Kultuurikatlas.

TABi kuraatoritiimi juhib arhitekt ja linnaplaneerija Marten Kaevats, biennaali korraldab Eesti Arhitektuurikeskus.

Lisainfo Tallinna arhitektuuribiennaali kodulehel.