„Jäägem eestlasteks, kuid saagem ka eurooplasteks,” sõnas Toomas Hendrik Ilves oma neljapäeval toimunud kogumikplaadi „Teenage Wasteland” esitlusel DJ-puldi taha asudes muigega, viidates kino Sõpruse viimastes ridades seisvatele inimestele ja eestlastele omasele tagasihoidlikkusele.

President Toomas Hendrik Ilves ja Drummie DJ-puldis. Foto: Janis Kokk

President Toomas Hendrik Ilves ja Drummie DJ-puldis. Foto: Janis Kokk

Olid need siis võlusõnad või mitte, aga hetk hiljem langes nõel vinüülile The Kinksi „You Really Got Me” juures ja põrand täitus rahvamassiga, keda Ilves järgmised pool tundi oma lemmiklugude paraadiga kostitas. On hea meel sellist presidenti omada ja veel mõnusam oli tõdeda, kuidas kogu üritus ilma üleliigse glämmi ja tikuvõileiva-mentaliteedita möödus.

Lisaks õhtu peakangelasele endale astusid üritusel üles Alari Orav, Vaiko Eplik, Helen Sildna, vene muusikakriitik Artjom Troitski ning presidendi endine julgeolekunõunik Andres Vosman ehk DJ Drummie, kes oligi see, kes Ilvest üldse plaati välja andma utsitas.

Eile ilmunud 16-looline kogumik sisaldab lugusid aastatest 1963-1978 ehk presidendi nooruspõlve lemmikpalasid, mis pärinevad The Beach Boysi, David Bowie, The Velvet Undergroundi, New York Dollsi ja paljude teiste sulest ehk valikut jagub glam rock’ist proto-pungini.

Ilves on plaadi kohta öelnud: „See on muusika, mida kuulasin oma lapsepõlve transistorraadioga ja mis andis mulle mu eluks nii palju vajalikku lunastust, millest laulab The Who loos „Teenage Wasteland”. Nii naljakas kui see ka täna, 62. eluaastal, ei tundu, päästis rock’n’roll mu elu.”

Fotod: Janis Kokk