Veebruari alguses Tartus kirjanike liidu keldris avatud kultuuribaar Arhiiv korraldab igal teisel laupäeval kirjandusviktoriine. Eesmärgiks on pakkuda inimestele kultuurset meelelahutust, milles oleks lisaks ka väike võistlusmoment ning võimalus oma teadmisi proovile panna. Nii viktoriinide korraldamise kui ka kultuuribaari avamise idee algatajateks on Villem Varik ning Juhan Kari.

Foto: Müürileht

Foto: Müürileht

Kirjandusviktoriinist osavõtmiseks tuleb panna kokku kuni neljaliikmeline võistkond. Abivahendeid – nutitelefone, sülearvuteid, teatmeteoseid jms – pole lubatud kasutada. Küsimusi koostab ning vastuseid hindab neljaliikmeline žürii, kuhu kuuluvad Märten Rattasepp, Tõnis Vilu, Indrek Ojam ning Norman Kuusik. Vajaduse korral ulatavad abikäe ka Siim Lill, Villem Varik ja Liisa Veber. Kirjandusteemalisi küsimusi on ühes viktoriinis kokku 20–25.

Meeskonnale tuleb ühtlasi mõelda nimi – mida uhkem ja omapärasem see on, seda parem. Korraldajad kaaluvad, kas tulevikus võiks anda eriauhinna ka kõige huvitavama nimega grupile. Mälumängu kolmele esimesele auhinnalisele kohale on pannud välja preemia Arhiivi baar: esimese koha saavutanud võistkond saab 20 eurot baarikrediiti, teine koht ühe liitri majaveini ning kolmas koht neli majaõlut või -siidrit.

Toimumispaik Arhiiv määratleb end ühtaegu veinibaari, raamatukogu ja kohvikuna. Ennekõike soovitakse pakkuda inimestele tasuta ja tihedat programmi, sestap on kavas korraldada teisipäeviti kirjandusüritusi, kolmapäeviti filmi- või luuleõhtuid, neljapäeviti kontserte, reedeti aga mängib mõni tuntud muusik oma heliteoseid ning laupäevaõhtud mööduvad vaheldumisi kirjandus- ja filmiviktoriinidega

Järgmine kirjandusviktoriin toimub juba 15. märtsil.