Täna, 29. aprillil tähistatakse rahvusvahelist tantsupäeva. Selle puhul anti traditsiooniliselt Kanuti Gildi SAALis välja auhinnad sõltumatu tantsu tegijatele. Tänavused laureaadid on Kadri Noormets, Kadi Maria ning Mart Kangro.

Kadri Noormets ja Kadi Maria „an hour of”

Kadri Noormets ja Kadi Maria „an hour of”

Kanuti Gildi SAAL koostöös Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendusega annab välja auhinnad, tunnustamaks Eesti sõltumatu nüüdistantsu tegijaid 2013. aasta tegevuse eest. Sõltumatu tantsu auhinda antakse välja alates 2003. aastast. Auhinna väljaandmist toetas aastatel 2003-2008 Philip Morris Eesti ning alates aastast 2010 Eesti Kultuurkapital. Teist aastat antakse auhinda välja koostöös ETUKÜga. Auhinnad kuulutatati välja ja anti üle Kanuti Gildi SAALis toimunud tantsupäeva hommikusöögil.

Eesti sõltumatu tantsu auhindade laureaadid 2013. aasta tegevuse eest on:

Kadri Noormets ja Kadi Maria „an hour of” – intensiivne kohalolu-lavastus, meditatiivne ja vabastav tund liikumise, valguse, klubimuusika rütmides, mis aktiviseerib publiku kehataju ja tekitab omalaadse mõtetelaboratooriumi.

Mart Kangro „waiting for tomorrow”. Kangro soololavastus kujutab ootuste, kõhkluste ja unistuste seisundeid, miniatuurseid ja täpselt orkestreeritud aususehetki, kus inimene laval etendab rohkem endale kui publikule, kutsudes vaataja oma maailma diskreetseks tunnistajaks.

Žüriisse kuulusid: Madli Pesti (Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus), Riina Oruaas (Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus), Priit Raud (Kanuti Gildi SAAL) ning Triinu Aron (Sõltumatu Tantsu Ühendus).