Eile algas Лаsnaфest, mis on esmakordselt Lasnamäel toimuv MTÜ Lasnaidee algatatud minifestival. Neljapäevast laupäevani, 27. augustini saab Lasnamäe eri paigus kino vaadata, piknikut pidada ja kirbuturul käia.

LasnaKino. Foto: LasnaIdee

LasnaKino. Foto: LasnaIdee

MTÜ Lasnaidee korraldab juba kolmandat aastat suvesündmust LasnaPiknik. Sel aastal toimub piknik Lasnamäe kohalikus oaasis ehk imekaunis Pae pargis homme, 27. augustil, algusega kell 16. Piknikul pannakse püsti ka kirbuturg, kuhu on kõigil soovijail võimalus müüma või vahetama minna enda kappidest üle jäänud riideid, mänguasju, raamatuid, nõusid ja palju muud (vajalik eelregistreerimine). LasnaKirbuka üheks oluliseks osaks on heategevuslikus korras riiete ja mänguasjade kogumine neile, kes neid väga vajavad. Selleks, et annetatud esemed jõuaksid õigesse kohta, tehakse koostööd heatagevuslike organisatsioonidega.

LasnaKino filmiprogramm on mitmekesine ja kaasaegne, valiku seas on tunnustatud Eesti filmiteosed. Filmivaatamisele eelneb avalik arutelu filmitegijate ja asjatundjate osalusel. Filmiprogramm algas eile, 25. augustil poliitilise satiiriga („Seenelkäik”) ning jätkub täna 26. augustil dramaatilisel noodil („Ma ei tule tagasi”). Homme lõppeb filmisündmus dokumentaaliga „Suur-Sõjamäe”.

Vaata festivali täpset programmi Facebookist.