Laupäeval, 31. mail korraldab RMK Tallinnas Toompuiestee teabepunktis ja Viimsi looduskeskuses avatud uste päeva, mille käigus saab näha näitusi, osaleda retkedel, maalikursusel ja piknikul ning meisterdada metsamedaleid. Kahe maja vahet sõidab 12.00 ja 16.00 vahel tasuta Metsaekspress.

„Toompuiestee teabepunkt ja Viimsi looduskeskuse näitusemaja on RMK uusimad hooned ja laupäevasel avatud uste päeval on võimalik tabada kaks kärbest ühe hoobiga ehk põneva pereprogrammi saatel mõlemad ära näha,” märkis RMK loodushoiuosakonna juhataja Marge Rammo, kelle kinnitusel ootavad avatud uste päeval osalejaid ka mitmed üllatused.

Mõlemas majas ja majade ümbruses pakub RMK laupäeval mitmesugust tegevust kogu perele. Osalejaid kostitatakse mõnusa muusika saatel mõlemas asukohas ka pannkoogiga, tõsisema suutäie soovijatel tasub omal piknikukorv kaasa võtta. Majade vahel kurseerivad kell 12.00–16.00 mõlemas suunas iga poole tunni tagant Metsaekspressi bussid.

RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK teenib riigile metsa majandades tulu, kasvatab metsauuendusmaterjali ja korraldab metsa- ja looduskaitsetöid. Lisaks loob RMK looduses liikumise võimalusi ja kujundab loodusteadlikkust. RMK koosseisu kuuluvad Sagadi metsakeskus, Elistvere loomapark, Tartu puukool, 70% Eesti-Soome ühisettevõttest AS Eesti Metsataim ning Põlula Kalakasvatuskeskus. RMKs töötab üle 700 inimese.

Ürituse täpsema kava ja lisainfot leiab RMK kodulehelt.