Tallinna Katariina kirikus annab 14. mail kontserdi Hollandis sündinud avangardistlik helilooja ja lautovirtuoos Jozef van Wissem. Kontserdil esitleb ta oma uut albumit „Behold! I Make All Things New”. 

Foto: press

Jozef van Wissemi loomingus toimub justkui kahe näiliselt vastuolulise põhimõtte ristumine. Ühest küljest on tegu avangardistliku heliloojaga, kuid samal ajal ka klassikalises võtmes barokliku lautomängijaga. Kaasaegne lähenemine, mida Jozef teostab klassikalise ja laitmatu tehnikaga, on aidanud populariseerida tema valitud instrumenti ja loomingut ülemaailmselt. Hollandlase eesmärk on vabastada enda instrument ajalooga tekkinud ootustest ja eeldustest, andes sellele uue ja tähendusrikka rolli kaasaegses helikunstis ja muusikas. 

Jozef van Wissemi nimi on kõige enam levinud tänu Jim Jarmuschi filmile „No Lovers Left Alive”, millele tehtud heliriba eest võitis ta vastavalt ka Cannesi filmifestivalil parima heliriba auhinna. „Jozef van Wissem on meie üks igavesi lemmikuid, asjata ta Eestisse nii tihti ei satuks. Tal on erakordne võime viia ruumis viibiv publik enda lugudega kaasa ja meid oma loominguga päriselt puudutada. Eelmine kontsert toimus vähem kui pool aastat tagasi, ent vahepeal ilmus tal uus album, mis on suurepärane põhjus, et Jozefit uuesti kuulama tulla,” sõnas kontserdi kohta Damn.Loud Agency juht Roman Demtšenko. 

Oma uuel albumil naaseb Jozef oma neoklassitsistlike juurte juurde, loobudes hääle kasutamisest ja keskendudes vaid instrumendile ning selle võimekusele kanda edasi ideid ja tunnetust samavääriliselt. 

Kontsert toimub Katariina kirikus 14. mail.