Tartu Uue Teatri auhinnatud lavastust „Ird, K” etendatakse viimast korda Tallinnas 12., 13. ja 14. jaanuaril kell 19.30 Kanuti Gildi SAALis.

Ird, K. on mees, kes töötas aastaid maalrina, osales mitmes teatris, mis kinni pandi, kirjutas vabadussõja-ainelise näidendi, osales küüditamises, põletas hävituspataljonide koosseisus maju ja sildu, osales Tartu sõjajärgses ümberjagamises ja Vanemuise teatri ülesehitamises, oli surmani tulihingeline kommunist ning mõnegi arvates õige eesti mees, läks eluloojakul kõigiga tülli ja suri vaimses üksinduses hullumajas. Lavastus „Ird, K” on tragöödia mehest, kes ei kahtle ega kõhkle kunagi ning kelle suurim mure on see, et ta ei jõua kõike ise ära teha. Lavastus on täiesti mittenostalgiline sissevaade kommunistlikku lähiminevikku.

Mängivad Nero Urke, Katrin Pärn, Maarja Jakobson, Evald Aavik, Robert Annus ja Juss Haasma. Autor-lavastaja on Ivar Põllu, kunstnik Kristiina Põllu, valguskunstnik Taavi Toom.

„Ird, K” oli 2010. aasta Teatriliidu aastapreemiate laureaat mitmes kategoorias. Nero Urke pälvis parima meespeaosatäitja preemia, Ivar Põllu näidend tunnistati parimaks algupärandiks.

Tartus mängitakse lavastust viimast korda 5. ja 6. veebruaril Genialistide Klubis.

Tartu Uue Teatri lavastuste ja mängukava kohta vaata lisa siit.