Goethe Instituut, Saksa Loomemajanduse Kompetentsikeskus ja Loov Eesti viivad järgmise nädala jooksul Tallinnas läbi intensiivse töötoa, mille eesmärgiks on tõsta Eesti ja Saksa loomeettvõtete ekspordivõimekust. Töötoa läbiviimisel kasutatakse selleks spetsiaalselt väljatöötatud mängu mudelit.

Töötoa viib läbi Game-Thinking-Agentur „Die Hobrechts”, juht Christoph Brosius Berliinist, kelle sõnul kaasab mänguline õppemeetod osalejaid tavaprasest märksa enam. Töötoas osalevad Eesti ja Saksa loomemajanduses tegutsejad, kelle ärimudelid, tooted või teenused on oma kontseptsioonilt kestlikud.

„Ettevõtmise eesmärgiks on välja töötada mudel loomemajanduse valdkonna rahvusvaheliseks turunduseks. Osalejad tegelevad oma
toote/teenuse turupositsiooni leidmisega ning otsivad unikaalseid
müügiargumente, mis eristavuvad konkurentidest. Oluline on siinkohal ka Eesti ja Saksa koostöö, kuna loomeettevõtete probleemid on mõlemas riigis sarnased,” kommenteeris Goethe Instituudi juhataja Ralf Eppeneder.

Monika Järg. FLY helisummutavad seinatapeedid.

Monika Järg. FLY helisummutavad seinatapeedid.

Lisaks otsesele kasule, mida koolitus pakub osalevatele start up’idele, võimaldab kogemus mudelit edaspidi Eestis disainjuhtimise juurutamises kasutada, suurendades sellega kohalike ettevõtete ekspordivõimekust. Töötoa kokkuvõttena sünnib mudelit kirjeldav inglisekeelne trükis konkreetsete juhtumite näidetega, mida saab edaspidi aluseks võtta töötubade korraldamisel.

Töötuba korraldavad lisaks Loov Eesti ja Goethe Instituudi Saksa
Loomemajanduse Kompetentsikeskuse (Kompetenzzentrum Kultur- und
Kreativwirtschaft) tegevjuht Harm Wurthmann ning konsultant Christian Rost. Ekspertidena konsulteerivad Christoph Backes ja Sylvia Hustedt loomeettevõtlusekspertide võrgustikust U-Institut Bremen ning Marketingi Instituudi juht ja koolitaja Anu-Mall Naarits.

Osalevad ettevõtted:

Sebastian Fleiter (The Electric Hotel)
Daniel Kerber (morethanshelters)
Björn Hansen (Morgenwelt GmbH)
Stefan Hölldobler (die Fabrik)
Dunja Karabaic (bureau gruen)
Reet Aus (Trash to Trend)
Henri Laupmaa (Hooandja, Let’s Do It World)
Monika Järg (Tekstiil Ruumis)
Kärt Ojavee (KO!)
Ettie Mikita (OÜ Derelict)