Reedel, 25. aprillil kell 19.00 taasavab EKKMi hoovil uueks hooajaks uksed tänavu oma esimest sünnipäeva tähistav raamatupood Lugemik, mis on vahepeal läbinud värskenduskuuri: vahetatud on poe põrand ning riiulid, millele on välja pandud ka suur hulk uusi trükiseid.

Lugemik: Anu Vahtra ja  Indrek Sirkel. Foto: Mikk Heinsoo

Lugemik: Anu Vahtra ja Indrek Sirkel. Foto: Mikk Heinsoo

Samal õhtul kell 18.00 avaneb EKKMis ka Köler Prize 2014 nominentide näitus ja koostöös EKKMiga esitleb Lugemiku kirjastus verivärsket näitusekataloogi.

Lugemiku raamatupood on Eesti esimene ainult kultuuriväljaannetele keskenduv raamatupood. Poe esimene hooaeg avati 2013. aasta aprillis. Raamatupood kasvas välja Lugemiku kirjastuse tegevusest, mille eestvedajateks on Indrek Sirkel ja Anu Vahtra. Poest leiab eri valdkondade esindajatega koostöös kureeritud valiku kaasaegse kunsti, filmi, teatri, kultuuri- ja kunstiteooria, filosoofia, disaini, arhitektuuri jt trükiseid. Lugemiku raamatupood koondab kohalike väljaandjate kunsti- ja disainialaseid publikatsioone kui välismaist teemakirjandust. Fookuses on väikekirjastuste väljaanded, mille kaalukus seisneb ajakohasuses ja värskuses.

Raamatupood on avatud neljapäevast pühapäevani kell 13.00–19.00.

Tutvu Lugemikuga nende veebilehe kaudu.