18.-24. märtsini toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumis 16. Maailmafilmi festival, kus linastub üle 60 värske dokumentaalfilmi.

Kaader Katharina Stieffenhoferi filmist „Seemnest seemneni”

Kaader Katharina Stieffenhoferi filmist „Seemnest seemneni”

Programmist leiab antropoloogilise kallakuga dokumentaalfilme enam kui 33 riigist, mis tutvustavad erinevaid ühiskondi, elusid ja maailmanägemise viise.

„Maailmafilm ühendab endas filmid, autorid ja vaatajad, võimaldades neil ühiselt arutleda inimeseks olemise üle. Oleme tegutsenud selle nimel, et programmis leiduks nii ajatumaid ja üldinimlikumaid teemasid kui ka neid filme, mis on kõnekad just praeguse ühiskonna teravamate küsimuste kontekstis. Seejuures on lugusid, mis on ise nende debattide sees, kui ka neid, mis on valinud loo rääkimiseks kõrvaltvaataja positsiooni,” ütles festivali direktor ja ERMi teadusdirektor Pille Runnel.

Tänavuse festivali teemaderingi moodustavad märksõnad, nagu meelelisus, keha- ja enesetaju, kunst, kaasaegsed lähenemised visuaalses antropoloogias, tuleviku- ja paradiisiotsingud, üleilmastumine ja linnastumine, ressursid ja loodussäästlikkus, tõde ja vale, loomade ja inimeste vahelised suhted ning mütoloogia.

Festivali jooksul on võimalik kohtuda ka filmitegijatega, kelle fookuses on näiteks tervishoid, immigratsioon, toit ja mahepõllundus ning etnoloogia.

Filmid linastuvad ERMi Jakob Hurda ja Maailmafilmi saalides (Muuseumi tee 2, Tartu; A-sissepääs). Tööpäevadel kuni kella 16.30 linastuvad seansid on ainult ingliskeelsete subtiitritega ja tasuta.

Tutvu kavaga Maailmafilmi kodulehel.