Kirjandusfestivalikuu otsa teeb juba 6.–9. mail lahti Prima Vista festival Tartus, mis keskendub seekord looduse ja sõnavabaduse temaatikale.

Romaanikirjanik Kjell Westö. Foto: Katja Lösönen

Romaanikirjanik Kjell Westö. Foto: Katja Lösönen

Kaht fookusteemat põimib festivali tänavune hüüdlause „Metsik sõna”, Prima Vista patrooniks on Valdur Mikita. Kohalikele kirjanikele lisaks väisavad festivali nimekad väliskülalised: vene poeet ja legendaarse bändi Mašina Vremeni asutaja Andrei Makarevitš, Gena ja Potsataja autor Eduard Uspenski, tunnustatud soomerootsi romaanikirjanik Kjell Westö, briti helikunstnik ja kultuuriloolane Sarah Angliss ning Berliini kroonik David Wagner… Programmi rikastavad traditsiooniks saanud raamatulaat, pargiraamatukogu, Elektriteatri filmiprogramm, lasteprogramm ning erinevad näitused. Seekord on festivali partnerlinn Põlva, kuhu kirjandushuvilised on oodatud 9. mail! Prima Vista programmiga saab tutvuda siin.

Õnneks antakse kirjandushuvilistele pärast Tartu festivali kolm nädalat taastumisaega, alles 27.–30. mail on järg Tallinna festivali HeadRead käes, mille väliskülaliste nimekirjast leiame kanada kirjaniku ja keskkonnaaktivisti Margaret Atwoodi, Nigeeria juurtega, kuid Suurbritannias üles kasvanud kirjaniku Helen Oyeyemi, iisraeli kirjaniku David Grossmani, vene näitekirjaniku, stsenaristi ja biograafi Edvard Radzinski ning terava pilguga vene ühiskonda vaatleva Marusja Klimova… Kokku astub üles üle 30 välisautori ja rohkem kui 80 kodumaist kirjandus- ja kultuuriinimest. Festivalil HeadRead on võimalik saada traditsiooniliselt osa Eesti Lastekirjanduse Keskuses mahuka kavaga lasteprogrammist, kirjanduslikest jalutuskäikudest Tallinna linnaosades, töötubadest, aruteluringidest, luulemissast ja muust põnevast. Lisainfot leiab festivali kodulehelt.