Eesti avangardpopi artist Mart Avi avaldas muusikavideo loole „Lost Weekend”. Dokumentalisti Ivar Murdi lavastajakäe all on 16-millimeetrisele filmilindile jäädvustatud videvikusamurai Avi kadunud nädalavahetus, milles ei näe baarilette, vaid hetki, milles puudub tulevik ja minevik.

Mart Avi. Foto: Ivar Murd

„See on ühtaegu sisemine kaduvik ja pääsetee, marutuul tühjas portselantassis,” ütleb Avi. „Filmilint on tulikallis ja halastamatu – nagu elutähtsa otsuse tegemine pelgalt seitsme hingetõmbe jooksul, tühjendades Bruce Lee kombel oma tassi selleks, et seda saaks täita ja leida tühjuse, et saavutada täielikkus.”

„Lost Weekend” on kolmas singel Mart Avi tänavu kevadel ilmunud kuuendalt täispikalt albumilt „Blade”, mille kohta muusikajakiri Mojo on öelnud, et tegu on „Eesti neo-souli enigma omaenda lavastatud film-noir’iga” ning mida muusikaportaal Beats Per Minute on nimetanud „meisterlikuks popmuusika piiride nihestamiseks”.

„Lost Weekend” video režissöör ja monteerija on Ivar Murd, operaator ja värvimääraja Fidelia Regina Randmäe.

Värsket videolugu saab elavas esituses kuulda Mart Avi tänavusel esimesel ja viimasel täispikal avalikul esinemisel Von Krahlis sel reedel, 2. detsembril. Kontserdi juhatab sisse Jim Jarmuschi filmi „Kummituskoer: Samurai tee” ametlik linastus.