Juunikuus annavad Marten Kuningas ja I Wear* Experiment koos kaks kontserti, et tutvustada oma värskeimat loomingut. Marten esitleb singlit „Tagurpidi vaal”, mis pärineb tema sügisel ilmuvalt albumilt „Praktiline mees”. I Wear* Experiment toob kuulajateni kolmanda EP sarjast „Crickets Empire”. Kontserdid toimuvad 10. juunil Tallinnas Von Krahli Teatris ning 13. juunil Tartus Genialistide Klubis.

Pigem erineva muusikataustaga koosseisud on leidnud kaheks kontserdiks ühise keele ning valmistavad ette esinemised, mida on täiustamas võimas lavatehnika ja just esitluskontsertide jaoks loodud valguslahendused.

Marten Kuninga bänd on käesoleval perioodil keskendunud peamiselt uue kauamängiva „Praktiline mees” salvestamisele, kuid tuleb üksikuteks juhtudeks ka juunikuus avalikkuse ette, et esitleda oma teist singlit „Tagurpidi vaal”, mis avalikustatakse kuulajatele mai lõpus. Lisaks sügisel ilmuvale värskele plaadile on Marten laval uue bändiga, kuhu kuuluvad juba hulgaliselt auhindu noppinud džässitalent Peedu Kass kontrabassil ning samuti Eestis ja üle piiri hulgaliselt tuntust kogunud Kristjan Kallas trummidel. Kitarri mängib Marteni senine kaasteeline Raul Ojamaa. Marten Kuninga esikplaat „Janu” (2012), leidis positiivset kaja nii leheveergudel kui kodukõlareis. Uue bändiga on seni koos esinetud vaid käesoleva aasta Tallinn Music Weekil.

I Wear* Experiment ühendab endas avangardistlikku, elektroonilist ja eksperimentaalmuusikat. Lõõskav valgus, hullumeelsed rütmid, müstiline vokaal ja sämplimine sulanduvad seguks erinevatest žanritest ja stiilidest. Bänd sai tänavusel Tallinn Music Weekil palju tagasisidet, teiste hulgas kiitsid neid muusikasaidid nagu Louder Than War ja The Line Of Best Fit. „Crickets Empire III” on tugev lõppakord bändi esimesele EP-seeriale.

Esitlused Facebookis: Tallinn ja Tartu.