Homme, 4. septembril kell 22 algab Tartus Athena keskuses ;paranoia kirjastuse eksperimentaalne õhtu Cabaret Derrida, kus toimub etendus „the field of nothing” žanrinimetusega metameedium. Peale selle astuvad üles stand up kriitik Indrek Grigor ja muusik-luuletaja Indrek Spungin ning toimub mitu teist etteastet.

Metameediumit „the field of nothing” esitavad ;parakaksikud Maria ja Mari-Liis Kriisa; läti teatritegelased ja kirjanikud, kaksikud Agnese ja Madara Rutkēviča; häälutajad Luulur ja Roomet Jakapi, klassikalised muusikud Leonora ja Indrek Palu ning trummarid Chungin ja Kalle Kindel. Peale selle võib näha maailma esimest elektrokeemilistel reaktsioonidel generatiivset muusikat loovat süntesaatorit, mille Kiwa prototüübi järgi on ehitanud Van Daal Electronics.

Metameediumile järgneb Indrek Grigori stand up kriitika pealkirjaga „Arbitrary #Extravaganza: The Dysfunction of Dilettantism” ning Indrek Spungin esitleb oma vinüülplaati „Lahtise peaga ahvinäoga poiss”, millega on kaasas albumi tekstid nägusa luulekoguna.

Lisaks ilmub välja Meisterjaani teisik ning Celer Tambre esitab oma raamatu „A List of Every Band Ever. Pt.1” järgi alfabeetiliselt järjestatud muusikat. Õhtu on lavastanud Henri Hütt, kostüümikunstnik on Triinu Pungits ja kuraator Kiwa.

Nüüdistatud versioon dada Cabaret Voltaire’ist on iseenda vormi ülene antivorm. Erinevad loojapositsioonid, erinevatele meeltele suunatud stiimulid ja nende puudumised: helid, tekstivisuaalid, ettekanded, hääled jne ühenduvad suurvormiks, saavutades seeläbi mõjuvõimsuse, milleks nad eraldiseisvatena vaevalt kunagi suutelised oleksid. Estraaditeatri meelelahutuslik kuju kehastab elukestvat protsessi, mis juhuslikul ja kordumatul hetkel sünteesib esteetiliseks tervikuks ja määramatuks kombinatsiooniks novaatorliku kultuuri näiliselt kokkukuulumatud ja kaugelasetsevad äärmused, luues uue ja ootamatu konteksti.

Sündmus Facebookis.

Visuaal esilehel: ;paranoia kirjastus