Müürileht korraldab 7. oktoobril Paavli Kultuurivabrikus vestlusõhtu ja klubiöö, mis on pühendatud kohalikule DJ-kultuurile.

Gert-Rasmus Rannamets alias White Gloss – DJ, ööklubi demoClub üks eestvedajatest ja peosarja Net Cafe üks korraldajatest. Foto: Alana Proosa

5. oktoobril näeb ilmavalgust värske Müürileht, mille seest leiab lähiajaloo mahukaima ülevaate kohalikust DJ-kultuurist ja selle ümber tiirlevast ööelust, mille tarbeks intervjueerisid Mariliis Mõttus ja Aleksander Tsapov kümneid kohalikke DJsid, promootoreid ja klubivedajaid. 7. oktoobril tähistatakse artikli ilmumist Paavli Kultuurivabrikus toimuva vestlusõhtu ja klubiööga.

Üritusel harutatakse edasi loos esile kerkinud teemasid, pannakse teadmised proovile viktoriinil ning lõpetatakse õhtu peoga, mis toob pulti seninägemata b2b kooslused. 

Nüüdisajal on DJ kõikjal: pulmas ja peiedel, uue poe avamisel, kohvikuterrassil, ööklubis ja raadios, TikTokis ja YouTube’is, ettevõtte jõulupeol ja kaubanduskeskuse parklas oma kaasaskantava kontrolleriga. Seega oleks paslik küsida, kes see Eesti DJ siis kaasaegsete ja iseenda silmis on? Mida teha, et DJna Eestist välja pääseda? Kas klubikultuur on poliitiline? Kuidas kaasaegne tantsukultuur Eestis alguse sai? Milliseid kommentaare naisena DJ-puldis olles saadakse? Kust tuleb raha ja kuhu kaovad plaadid? Kas tänapäeval on siis kõik DJd? 

Neile ja paljudele teistele küsimustele saab vastuseid otsida artiklist ning 7. oktoobril Paavli Kultuurivabrikust. DJ-kultuuri muutumise üle ajas räägivad Aleksander Tsapovi modereeritud vestluses kultuuriminister Heidy Purga, Kersten Kõrge ja Meelis Meri. Kogemusi, kuidas oma jalg välismaal ukse vahele saada ning end DJ-maailmas naisena kuuldavaks teha jagavad Merimell ja Lene Ma Rue, kellega vestleb Tanel Mütt

Õhtu lõpus saab oma oskused muusikast ja DJ-kultuurist proovile panna Chatlin Helmi koostatud kaootilisel ja kaasahaaraval viktoriinil. Sellele järgneb klubiöö koos nelja b2b setiga, mis ähvardavad Paavlil katuse pealt lasta. Omavahel astuvad vastamisi White Gloss ja Jette Loona Hermanis, CT Venom ja 4-got-10, L.Eazy ja Kersten Kõrge ning Müürilehe endine ja praegune reklaamiboss Shore Road ja iunsu

Värske Müürilehe DJ-kultuuri artiklile andsid oma hääle: Meelis Meri, Jaan Pavliuk, Anette Mäletjärv, Karin Nahkur, Viktoria Martjanova, Raul Saaremets, Micaela Saraceno, Elena Natale, Aivar Tõnso, Tanel Mütt, Mari-Anna Miller, Roma Vjazemski, Gert-Rasmus Rannamets, Liisi Ree, Madleen Teetsov-Faulkner, Kalev K, Katja Adrikova, Merimell Sokk, Anders Melts ja Marlene Leppänen.

Olete kõik oodatud!

Üritus Facebookis