Homme, 19. augustil algab Peipsi ääres Ranna puhkebaasis muusika- ja melufestival väga erineva muusika sõpradele – Skeneraator. Kahe päeva jooksul astub kahel laval üles 21 esinejat meilt ja mujalt.

Festivali peaesineja Myciaa. Foto: press

Festivali peaesineja Myciaa. Foto: press

Generaadio, Vikerruumi ja DIY Punk in Tartu koostööst sündinud festival toimub esmakordselt ning lisaks arvukatele bändidele, kes reedel ja laupäeval kahel laval üles astuvad, eristub festival teistest sarnastest silmatorkavalt ebakommertsliku printsiibi tõttu: ööbimine festivaliala telklas on külastajatele tasuta, lubatud on kaasa võtta oma toit (korraldajad pakuvad selle valmistamiseks omalt poolt ka soojendavaid grille) ning oma joogid (eeldusel, et tegemist ei ole klaastaaraga).

Festivali peaesineja Myciaa on maiuspala kõigile elektroonilise rokkmuusika austajatele ja melomaanidele. 2007. aastast tegutsev prantsuse duo on välja andnud kolm täispikka albumit, ühe split’i ja ühe remix-albumi. Laval seob Myciaa meisterlikult muusika ja visuaalid. Enne Skeneraatorile jõudmist tuuritab bänd Jaapanis ja Lõuna-Koreas.

Teisteks peaesinejaks on Tartus tegutsev ansambel Six Feet Club, kelle lood „Jumalaid ei ole“, „Kell kuus“ ning „Seks“ peaksid olema raadiokuulajale juba tuttavad. Bändi muusikast leiab paljudele elulisi hetki ja emotsioone välja öelduna ilustamata kujul.

Kodumaistest kollektiividest saame näha veel Kannabinoidi, Crystal Cloistersit, Hello Killut, Sattivat ja palju-palju teisigi! Väljamaistest artistidest näeme Genelaval veel mitmeid soomlasi (Kalevi Kamasuttura ja Soitinyhtye Sikapillu, Pelkotila, For The Damned), ning Vikerlaval lõunanaabreid Lätist (näiteks Origo Boys, Ezeri, Northern C).

Väravad avatakse homme, 19. augustil kell 18, esimene bänd BBBB (Bollocks Boyfriends Brothers Bänd) astub Genelaval üles juba kell 19.

Täpsema info piletite, transpordijagamise, programmi ja kõige muu kohta leiad festivali kodulehelt ja Facebookist.