Illustratsioon: Paul Lepasson

Kallid lugejad! 

2008. aasta veebruaris sündis Tartus Genialistide Klubis ajaleht Müürileht. Toona kord kvartalis ilmunud lehest on sirgunud igakuine väljaanne. Selle aasta veebruaris läheme oma sünnipaika tagasi, et tähistada pidupäeva suurejoonelise festivaliga.

Festival leiab aset Tartus Genialistide Klubis ja Tartu Uues Teatris 18. veebruaril. Kahel laval näete ja kuulete intervjuusid, debatte, performance’eid ja installatsioone, saate osaleda töötubades ja nautida öist järelpidu koos live-esinemiste ja DJ-dega. Täpsema programmi avalikustame järgnevate nädalate jooksul, sh ka meie peaesineja, kelleks on üks eriloomuline ja andekas kirjanik, kelle kirjutised keskkonnast on suutnud olla üheaegselt ülimalt kriitilised ja poeetilised. 

„Tuua südatalvises Tartus kokku programm, mille selgrooks vestlused, töötoad, kohaspetsiifiline kunst ja banger öömelu tundus selline „alati võidad, kunagi ei kaota” otsus. Ootame osa võtma kõiki inimesi, hoolimata nende taustast, veendumustest või vanusest. Hüppame Müürilehe veergudelt rahva sekka ja kutsume kõiki tantsule,” ütles festivali kohta peatoimetaja Aleksander Tsapov.

Festivalile tulles ei pea kohe kindlasti jääma vaid kõrvalvaatajaks ja -kuulajaks – pakume võimalust ka külalistel kaasa lüüa. „Tahtsime algusest peale, et Müürilehe sünnipäevafestaril saaksid kohaletulijad ka ise nii õppida kui ka loomingulisi katsetusi läbi viia. Sellest lähtudes panime kokku töötoaprogrammi, milles on nii heli, sõna, tekstiili kui toitu. Tahame kõiki meeli kaasata,” sõnas Müürilehe kultuuritoimetaja Sanna Kartau.