Tartus Riia ja Kastani tänavate nurgal asuvas vanas Aparaaditehases toimub 14. juunil algusega 12.00 tutvumisretk ning Tartu kõige pikema ajalooga käsitöö- ja vanakraamiturg Müürilille täika. Tähistamaks Tartu nimetamist Eesti kõige jalgrattasõbralikumaks linnaks, toimub lisaks täikale samas ka suur kasutatud jalgrataste laat. Pakkumisel on kasutatud jalgrattad Hollandist, samas on oodatud ka kõik teised asjast huvitatud müüma oma seismajäänud kaherattalisi liikumisvahendeid.

Foto: Mana Kaasik

Foto: Mana Kaasik

Müürilille täika on 2008. aastal alustanud vanakraami- ja käsitöölaat. Varem nii Genialistide klubis kui Kalevi tänaval asuvas loomemajanduskeskuses tegutsenud turg on leidnud oma koha Tartu kultuuri- ja kaubandusmaastikul, pakkudes seni taaskasutusvõimalusi enamasti kultuuriteadlikumale tarbijale. Seetõttu ongi Müürilille täika põhilisteks kaubaartikliteks olnud läbi aegade riiete-jalanõude kõrval alati ka raamatud ja heliplaadid.

Aparaaditehases on selle projektijuhi Lemmit Kaplinski sõnul plaanis järgnevate aastate jooksul käivitada järk-järgult loomelinnak, kuhu on oodatud nii kunstnikud kui idufirmad, julged mõtted kui head kontserdid. „Täna on tehase arendus alles algusfaasis, aga peame õigeks tutvustada kõigile huvilistele maja ja plaane võimalikult vara,” ütles Kaplinski.

Seekordsel Müürilille täikal ja rattalaadal osalemine on müüjatele ja ostjatele tasuta ning eelnevalt registreerida ei ole vaja. Kõik müüjad on sobiva koha leidmiseks kohale oodatud pool tundi enne täika algust, kell 11.30. Laat ja täika algavad kell 12.00 ja kestavad kuni 18.00. Samal ajal on võimalik tutvuda Aparaaditehase hoone ja arendusplaanidega, külastada „Sirgeldajate” näitust Trükimuuseumi tulevastes ruumides, kuulata Tartu Liiklejate Koja ettekandeid ja võtta osa kergliikluse alastest aruteludest või lasta kontrollida oma ratta tehnilist seisukorda.

Rohkem infot Müürilille täika kohta ilmub peagi siin.