13. novembril leiab plaadipoes Biit aset esimene üritus sarjast Muusikakriitika vestlusõhtu, mille teemaks Nicki Minaj ja Death Grips ning väärtushoiakute konflikt muusikas.

Nicki Minaj ja Death Grips on pealtnäha justkui muusikamaailma siga ja kägu. Esimene hõljub disainerriietes mööda roosa taustaga pophop’i-maailma ning teine, nüüdseks küll laiali läinud duo, väänleb brutaalse industriaal-hiphopiga mööda lavasid, taob augulisi trummitaldrikuid ning toodab käredaid hauakaevajavokaale.

Kuid nagu ütleb ürituse korraldaja Ott Kagovere: sarnasusi võib nende kahe loomingust avastada kuhjaga. Mõlemad artistid toodavad vastuolulist muusikat, mida naudivad paljud, kuid millest peegelduvad samaaegselt enesehävitus, hedonism, ultraegoism ja naiste seksuaalne objektifitseerimine, mis kuulaja enese väärtushinnangutega otseselt kokku klappida ei pruugigi. Kuidas sellisest muusikast mõelda, millega põhjendada oma valikuid ja kas muusikat peaks üldse hindama väärtuspõhiliselt, on need küsimused, mis õhtu külalise Siim Nestori ning arutelu juhi rolli kandva Kagovere suunamisel lahti rulluma hakkavadki.

Omaalgatuslike kultuurimeediate Artishoki, Müürilehe, Rada7, U, Värske Rõhu, ÕUe ja Lasteteatrite blogi poolt ellu kutsutud kriitikaõhtu sessioone on novembrist kuni veeburarini plaanitud kokku neli ning järgmise, detsembri keskpaigas toimuva ürituse külalisarutlejaks on siis juba Tõnis Kahu.

Üritus on kõigile tasuta.