Kui jagada eesti põrandaalune elektrooniline tantsumuusika dekaadide järgi laineteks, on selles skeenes praegu tegev kolmas innovatiivsete produtsentide ja DJde laine, keda iseloomustab autsaiderlik lähenemine house– ja techno-muusikale.

N1MA on just üks selline kollektiiv, mille liikmed on Nebukat, 1212a, MAVA ja Ali Asker. Elektroonikaaustajatele seostuvad nad ilmselt selliste üritustega nagu Sünkretism ja Kuru Plirr, kus võib neid näha esinemas rangelt vinüülisettide või analoogsüntesaatorite ja trummimasinatega.

Kodumaine leibel Liitheli on pannud nimetatud produtsentide kaks heliteost vinüülplaadile ja kuidas saakski muudmoodi, sest selline analoog-techno kõlab antud formaadil eriti koduselt. Masterduse on teinud Matt Colton, kes on üle lihvinud ka Aphex Twini loomingut.

Tegemist on peamiselt improvisatsioonilise kõlaga lo-fi-jämmidega, mida iseloomustavad live-lindistuse saund ja eksootilise vaibiga helimaastikud, mis on ühtaegu soojad, hellitavad ja dub techno’le omaselt pulseerivad. „Ajam” on tantsulisem ja kuulda on viiteid Basic Channeli loomingule. „Construction Business” kujutab endast aga katkendit pikemast live-jämmist, mille taustal kostab ehituse kolinat ja arutlusi. Muutliku meelega elektriklaverit meenutav süntesaator annab loole melanhoolsema tunnetuse.

Seda kõike kuulates on selge, et Liitheli on andnud välja plaadi, mis rahuldab ka kõige nõudlikuma techno-puristi vajadused.