Täna kell 18.00 avatakse EKA galeriis, Vabaduse väljak 6/8 Saskia Fischeri ja Veit Hüteri näitus „No image is as good as any other”. Näituse avamisel toimub ka Saskia Fischeri kunstnikuraamatu „Räige Päike” esmaesitlus ning live-performance’iga astub üles Sädelev Kass.

Saksa kunstnikud Saskia Fischer ja Veit Hüter esitlevad ühisnäitust „No image is as good as any other”, mis ühendab nende näiliselt vastuolulised lähenemisviisid.

Näitusega kaasnev kunstnikuraamat „Räige Päike” on saanud alguse Saskia Fischeri õpingutest Eesti Kunstiakadeemia fotoosakonnas – ajal, mil kunstniku muljed olid vahetud. Fischer tegeleb eraldiseisvate fotode ja nende koosesitamise katsetustest tuleneva meeleolu ja narratiivi loomisega. Tema tööde keskpunktis on valgus ja ühtlasi selle pidev muundumine.

Veit Hüter loob abstraktseid kontseptuaalseid töid, lähtudes seejuures ebaõnnestumistest ja juhustest. Tulemuseks on pildid, mis käsitlevad valguse omadusi, soovi seda taltsutada ja samas jätta sellele oma kulg. Hüteri tööd tegelevad vigade ja fotograafilise protsessi valeotsustega, mis viivad selleni, et pilt või fotonegatiiv muutuvad kasututeks.

Vestlusring kunstnikega leiab aset homme, 15. aprillil kell 18.00. Kunstnikega vestleb kunstiteaduse tudeng Maire Kuusksalu.

Näituse lehele Facebookis