Noorte ajakirjanike loodud ja juhitud veebisaade „Fookus” tähistab täna, 23. märtsil oma esimest tegutsemisaastat. Sel puhul tuleb saates juttu uue meedia arengust, tehnoloogiatest ning omaalgatuslike väljaannete rollist uue meedia sisu kujundamisel. Külas on Henrik Roonemaa, Madis Kimmel, Helen Tammemäe ja Indrek Ibrus.

„Fookuse” autor ja saatejuht Marian Võsumets

„Fookuse” autor ja saatejuht Marian Võsumets

„Suur osa saatemeeskonnast on BFMi tudengid, kuid „Fookus” ei ole sisult tudengisaade – seda näitab juba teemade ja külaliste valik,” ütles „Fookus” autor ja saatejuht Marian Võsumets reedel Vikerraadiole antud intervjuus. „Meid motiveerib tõsiasi, et saame teha täpselt seda, mida ise soovime ja tagasiside on olnud positiivne. Katsetame väga palju formaadi ja teemadega – näiteks viimane saade oli erandkorras hoopis vene keeles,” lisas Võsumets.

Esimene „Fookus” oli eetris eelmise aasta 26. märtsil. Aasta jooksul on käsitletud muuhulgas Ukraina konflikti, Euroopa Liidu föderaliseerumist, kooseluseadust, ajakirjanike suundumist poliitikasse, venekeelse telekanali loomist ja prostitutsiooni reguleerimist. Viimase eest pälvis „Fookus” organisatsiooni Living for Tomorrow meedia eripreemia.

Saade algab kell 21.00 ning seda saab vaadata siit.

Vaata ka „Fookuse” Facebooki lehele.