Laupäeval, 12. septembril saab PADAs suure avapeoga alguse Noortebändi konkursi 15. hooaeg, kus kuulutatakse ühtlasi välja demovoorust edasipääsenud bändid.

Noortebänd 2014 võitja Innersound. Foto: Maris Savik

Noortebänd 2014 võitja Innersound. Foto: Maris Savik

„Selline avaüritus on Noortebändi ajaloos esmakordne,” sõnab Noortebänd 2015 peakorraldaja Märt Truman ning lisab, et tänavu on Noortebändi konkursil veel teisigi muudatusi. Näiteks pääsevad demovoorust edasisaajad eelvoorude asemel otse poolfinaalidesse, mis toimuvad 26.-27. septembril Tallinnas Sinilinnus ning 2.-3. oktoobril Tartus Genialistide Klubis. Lisaks saavad kõik osalejad tagasisidet oma ala professionaalidelt, mille jaoks on loodud spetsiaalne ekspertide tagasisidevoor.

Kevadel toimunud piirkondlike bändikonkursside võitjatena on juba praeguseks poolfinaali pääsenud viis bändi: Voice of Voices, OI’ Mill, Sculptures, Lights on the Ceiling ja Lektoorium, kellele lisandub demovoorust veel 15 kollektiivi.

Kel soovi konkursil osaleda, saab oma demo saata veel neljapäeva, 10. septembri südaööni. Registreerimine ja lisainfo Noortebändi koduleheküljel.

Demovoorust edasipääsejad kuulutatakse välja laupäeva õhtul kell 21.00 kõigi kohalolijate silme all. Peale seda annavad peole hoogu Saaremaalt pärit poistebänd The Werg ja funk-muusikat viljelev Lexsoul Dancemachine. DJ-pulti astuvad Robert Linna, Jon Mikiver, Liisi Voolaid ja Egert Milder.

Noortebänd 2015 tiitli omanik selgub 24. oktoobril Kultuurikatlas, kus toimub suur finaalkontsert-gala.

Täpsema info laupäevase avapeo kohta leiab siit.