Hiljuti Tallinn Music Weeki raames välja antava Skype Go Change The World auhinna napsanud Odd Hugo niisama loorberitele puhkama ei jää: juba praegu käib töö uue EP kallal, mis peaks ilmavalgust nägema sügise alguses või veelgi varem. Lisaks on oodata ka järjekordset Euroopa turneed. Juba täna, 26. aprillil võib Odd Hugot näha aga Von Krahlis, kus jagatakse lava koos soul’i, funk’i ja indie’t segava Soome bändiga Stache.

Odd Hugo. Foto: Renee Altrov

Odd Hugo. Foto: Renee Altrov

Bändi lühikesest tegutsemisajast hoolimata on Odd Hugo muusikat mänginud paljud rahvusvahelised raadiojaamad Taanis, Soomes ja Poolas. On esinetud mitmetel välismaistel festivalidel ning läbitud kaks Euroopa tuuri, millest viimasel anti 9 päeva jooksul 9 laivi. Juba praegu käivad ettevalmistused uue, Saksamaad, Hollandit ja Belgiat läbiva suvise tuuri tarbeks, kus esinetakse ka Hollandis toimuval Welcome To The Village festivalil ja enne seda 7. juunil Prantsusmaal toimuval Europavoxil.

„Enne uusi tuuritamisi püüame tegeleda uue loomingu vormimise ja lihvimisega, et saaks suvel kenasti uut materjali salvestama minna. Esialgne plaan on lindistada singel ja koos sellega ka muusikavideo,” ütles bänd Müürilehele.

Tallinn Music Weeki pressiteates jäi delegaatide poolt bändi saatma samuti suur hulk kiidusõnu. Nathan Westley briti kultuuriväljaandest Crack Magazine arvas: „Odd Hugo kontserdil sai hetkega selgeks, miks seda bändi juba eelmisel aastal TMW esinejate seast esile tõsteti. Mitmekihilisus ja tugevad meloodiad tagavad neile vajaliku arsenali, kõlamaks veenvalt ka näiteks „Later… with Jools Hollandi” saates. Neis on The Nationali selgroogu ja Tom Waitsi hinge.”

„Mul on hea meel, et saame toetada bändi, kellel on juba praegu ette näidata tugev lavakogemus ja rahvusvaheline ambitsioon. Hoiame Odd Hugole pöialt ja loodame neid peagi näha juba suurtel lavadel,” ütles Skype Eesti juht Andrus Järg.

Rohkem infot täna õhtul toimuva ürituse kohta leiad siit.