11.–12. oktoobrini toimub Genialistide klubis Tartu Üliõpilasteatri eestvedamisel järjekorras teine Absurdinäidendite minifestival.

Eelmisel aastal olid festivali külalisteks teatrid Minskist ja Belgiast Liege’ist. Seekord on külla kutsutud teater Moskvast. Nimelt selle aasta kevadel Moskva Kultuuri ja Kunsti Riikliku ülikooli lavastaja eriala lõpetanud noored, kes otsustasid luua oma teatri, loomingulise laboratooriumi „Eskiisid ruumis” („Эскизы в пространстве”). Festivalile toovad nad lavastuse „Toored ja uhked”, mille autoriteks ja lavastajateks nad ka ise on. Nad nimetavad seda salajaseks lavastuseks, mis räägib noortest, kellel on vaja teha remonti, kuid tehes ise kõike muud kui remonti. Etendus toimub festivali esimesel päeval, 11. oktoobril kell 18.00 Genialistide klubis, kestuseks on 90 minutit, mängitakse nii vene kui inglise keeles.

Tartu Üliõpilasteater mängib festivali teisel päeval, 12. oktoobril kell 19.00 oma uuslavastust, milleks on Eugene Ionesco „Uus üüriline”. Lavastaja on Kalev Kudu, lavastuskunstnik Silver Vahtre („Paul ja suur maailm” 2001, „Haavatud peigmees” 2001, „Macbett” 2002, „Puhastatud” 2005), videokunstnik Margus Kiis. Üle mitme aasta astub Kalev Kudu ka ise lavalaudadele – Härra rollis. Teistes osades Kristin Uusna, Tauno Tagel ja Kauri Kaljuste. Lavastus on vaatemänguline show ruumi /tühjuse täitumisest.

Üliõpilasteater on oma viimastes lavastustes tegelenud uuema vene dokumentaaldraamaga. Lavastus „Uus üüriline” on pööre ja ka eksperiment kujundlikuma, abstraktse teatri suunas. Lavastust mängitakse pärast festivali Genialistide klubis oktoobris, novembris ja detsembri alguses.

Hoia end Tartu Üliõpilasteatri tegemistega kursis nende kodulehe kaudu. Genialistide klubi programmi vaata siit.