Täna, 2. juunil algab Tallinnas ja Tartus geide, lesbide, biseksuaalsete ja transsooliste inimeste solidaarsus- ja kultuurinädal Oma Maailma Avardamise Festival, mis pakub rikkalikku kultuuriprogrammi kõikidele huvilistele.

Festivali afterparty’l üles astuv St. Cheatersburg

Festivali afterparty’l üles astuv St. Cheatersburg

„OMA Festival keskendub seni rääkimata lugudele,” selgitab korraldaja, Eesti LGBT Ühingu president Helen Talalaev. „Kuigi iga inimese lugu on erinev, jagame ühisosa, sest oleme kõik lihtsalt inimesed, kes rõõmustavad, muretsevad, haavuvad ja hoolivad. Mõni inimene on blond, mõni brünett, mõni parema- ja mõni vasakukäeline. Nii on mõni ka gei.”

OMA Festival pakub külastajatele teatrit, muusikat, kino ja kõnelusi. Festivalil näidatakse „Erinevus rikastab” väärtfilmiprogrammi ning esilinastub Vahur Laiapea dokumentaalfilm „See olengi mina” kahe samasoolise paari elust. Lavale jõuab noore näitekirjaniku Anett Rannametsa auhinnatud lavastus „Kastis”, mis lahkab küsimusi vähemusse kuulumisest. Festivali peasündmuseks on 7. juunil kino Sõprus ees toimuv vabaõhukontsert „Astu välja!”, mille raames avaldavad hoolivale ühiskonnale toetust Vaiko Eplik ja Eliit, Kaire Vilgats, Junk Riot jt.

OMA Festivali korraldab Eesti LGBT Ühing ning see on osa Baltic Pride festivaliseeriast, mida korraldatakse igal aastal erinevas Balti riigis. Eelmine OMA Festival toimus Eestis 2011. aastal.

Detailse festivaliprogrammiga saab tutvuda siin. Kultuurinädala avamisel kõnelevad justiitsminister Andres Anvelt ja võrdõigusvolinik Mari-Liis Sepper.