Owiny Sigoma Band sai alguse 2009. aastal, mil Londonist pärit muusikud reisisid Keenia pealinna Nairobisse, et teha koostööd sealsete artistidega.

Bändi kolmas album „Nyanza” salvestati samanimelises maakonnas Lääne-Keenias, mis on koduks koosluse kahele kohalikule liikmele Joseph Nyamungule ja Charles Owokole. Ootasin uut plaati väga, seda enam, et eelmised kaks olid mitmekülgsed ja kõrvaringi (+ silmaringi) laiendavad kuulamised. Esimeste singlite ilmumisega see erutatus pisut rauges, sest need erinesid senikuuldust – olgugi et alles oli kõik aafrikapärane, mõjus tempokus pisut võõralt. Mida enam ma aga „Nyanza” seltsis aega olen veetnud, seda armsam ja paeluvam see on.

Albumi narratiiviks on meeste reis Keeniasse, mis võeti ette just kõnealuse plaadi tarvis. Kõik, mida nad seal muusikaliselt ja igapäevaselt kogesid, on edukalt helikeelde asetatud. Näiteks „(Nairobi) Too Hot” räägib mägedesse jooksmisest ja põgenemisest hektilise linnaelu eest. Üks müstilisemaid lugusid on ehk „Nyanza Night”, mis on ka bändi enda jaoks erilise tähendusega. Loo lähtepunktiks sai öö, mil nad mängisid eikuskil miljonite tähtede all 12 tundi muusikat. See salapära ja müstilisus on tuntav ja viib sinnasamasse tähistaeva alla.

Isiklikuks lemmikuks on „I Made You, You Made Me”, mille vokalist Jesse Hackett kirjutas oma tütrele ja mis kuulub sarja „alusta päeva positiivse looga”. „Tech 9” on jällegi selline pala, mis eristub ühtlase unistava laadi vahel pisut teatava klubimuusikaliku monotoonsusega.

„Nyanza” on täis Owiny Sigoma Bandile omaseid helisid – mõnus vaheldus ja oma olemuselt ehk kerge suvemeeleolude pikendaja ka.