Vaimse tervise portaal Peaasi.ee ja Tervise Arengu Instituut on üheskoos välja töötanud lühisekkumisprogrammi VALIK, mis pakub nõustamist täiskasvanutele, kes soovivad kanepi tarvitamist lõpetada või vähendada.

Foto: Flickri kasutaja iDJ Photography (CC BY-NC-ND 2.0)

Programmis VALIK osaledes on võimalus saada ülevaade kannabinoidide (kanepi) tarvitamisega seotud riskidest ja teavet abi saamise võimaluste kohta; uurida lähemalt oma kannabinoidide tarvitamise sagedust ja sellega kaasnevate probleemide ulatust ning omandada uusi oskusi ja teadmisi kannabinoidide tarvitamise vähendamiseks või lõpetamiseks.

Programm koosneb ühest kuni kuuest nõustamiskohtumisest – sobiv kohtumiste arv otsustatakse ühiselt koos nõustajaga kohtumise käigus. Kuus kuud peale programmi läbimist on oodatud elektroonilise järelküsitluse täitmine.

Programmiga võib liituda ja tasuta nõustamisele minna kannabinoidide tarvitaja, kes tunneb, et vajab abi ja kes on vähemalt 17–aastane. Ühtlasi selleks, et nõustamine oleks tõhus, oodatakse, et osaleja ei tarvita muid narkootilisi aineid ning ei ole raske psüühikahäirega.

Nõustamine toimub Tallinnas, kuid osaleja elupiirkond ei ole tingimuseks, kui on võimalus kohtumisteks Tallinnasse tulla. Registreeritud nõustamisele mitte tulekust (nt haigestumine) tuleks teatada vähemalt 24 tundi enne kokkulepitud kohtumise aega.

Lisainfot programmiga liitumiseks leiad Peaasi.ee kodulehelt.