Tallinna ja Tartu alternatiivklubid kihavad sel nädalavahetusel pidudest ja tunnustatud välismaa DJdest nagu oleks viimnepäev tulekul, niisiis panime kaardile võimalikud variandid, kus suunas astuda. Oma osa saavad kätte nii räpi, techno, industrial’i, bassimuusika kui funk’i austajad.

Tartu

Murovei. Foto: press

Murovei. Foto: press

Beats From The Vault

Reedel, 18. märtsil õnnistab peamiselt pealinnas möllav tumemuusika tantsupidu Beats From The Vault sisse uuenenud Varjendi, Tartu kunagise legendaarse peokoha, kus sätiti omal ajal paika nii mõnigi kohaliku underground’i alussammas. Plaadimängijate taga võtavad kohad sisse BFTV residentkütja DJ 4-got-10, muskliga techno ja trash electro peo GG Tallinn üks eestvedaja DJ Flakgun Smith ning kohalik riimimeister ja Heisenberg DJ asheiK, kes on leidnud oma isikliku uue peosarja Psychoterminal kõrvalt mahti ka võlvi alla rütme pilduma tulla. Kavast, nagu BFTVle ikka kombeks, leiab nii industrial’i kui ka karmimat techno’t, EBMi ning synthpop’i. Kummaline, aga jube tantsitav.

Fusion-Disko

Samal õhtul miksivad Genialistide Klubis toimuval Fusion-Diskol meloodiaid Eesti Popsi Djerro ja Indie-Disco teeneline tantsutaja Villu Kraan. Peo raames võetakse käsile kümnendite tagune jazz-funk’i, fusion’i, disco-rock’i ja souli hullutav maailm, mille autentsed kõlad ei kanna endas eskapismi, vaid pakuvad inpireerivat lähenemist muusikale ka tundlikkust kaotavas kaasajas. Plaadifirma Eesti Pops üks eestvedajatest, Erkki Tero, on Djerro nime all avaldanud juba kaks sooloalbumit, mis on avardanud ambient ja elektroonilise muusika piire. Soololoomingu kõrval on Tero juba 90ndate algusest tegutsenud DJ’na, liikudes klubitoonidest-ja suundadest kaugemate maailmade sügavama tutvustamiseni.

Tallinn

Yo!Hoov LIVE: Murovei

Reedel, 18. märtsil võtab kohvik-restos PAI koha sisse peosari Yo!Hoov, mille raames astub üles valgevene räppar Murovei, kes esitleb oma uusimat albumit „Rekordõ”. Minskist pärit Murovei on oma noorusele vaatamata tunnustatud MC ja beatmaker, kelle karjäär algas juba 2008. aastal, kui ta võitis grupeeringu База 8.5 koosseisus Moskva maineka festivali Rap Music konkursil esimese koha. Oma teise rühmitusega Slozhnie sai Murovei samuti suure vastukaja osaliseks – 2009. aastal võideti samal festivalil aasta debüüdi tiitel. Pärast seda on mees andnud välja palju edukaid singleid ning teinud koostööd mitmete venekeelse hiphopmuusika ässadega. Enne Muroveid teevad etteaste kohalik tõusev nais-MC Kray ja grupp UnderATM. Plaadimängijate tagant leiab Tommyboy ja Magnum PI.

Club Felicity

Samal ajal häälestatakse EKKMi kohvik bassimuusika lainele, sest siis seab end seal sisse modernse muusika klubiõhtu Club Felicity, mille märksõnadeks on bass, grime, survival ja future. Peoliste ette astuvad progressiivsed Pariisi muusikainimesed DJ ouai, kes kuulub viieliikmelisse up-and-coming nais-DJde rühmitusse TGAF (These Girls Are on Fiyah), ja D E T E N T E, eklektilise muusikavaliku poolest vägeva veebiraadio Hotel Radio Paris saatejuht. Lisaks neile kahele astub nii live’i kui ka DJ-setiga üles noor soome grime’i ja bassimuusika produtsent INNER, kellelt on õige pea oodata ka esimest LPd. Kohalikest saavad sõna hiljuti uue looga „Yashne Sade” maha saanud Shift Tides, Norman Orro ning Andres N.

Mutant Disco: Pender Street Peppers

Märtsikuu Mutant Disco kauged peokülalised ja peaesinejad on Pender Street Steppers – 18. märtsi öö klubis Lekker on just nende ja teie päralt. Pender Street Steppers ehk Jack J (Jack Jutson) ja Liam Butler on uue põlvkonna hausiinglid Kanadast, Vancouveris tegutseva plaadifirma Mood Hut ümber tantsu lööva kamba kese, kes oskavad elegantsel ja pehmel tantsumuusikal elu sees hoida. Sõna saavad ka ka Rhythm Dr, Raul Saaremets, Siim Nestor ja muidugi pannakse üles ka Pudru Kuuli Hiphopi Ait. Seekord jälle uues kambrikeses.

Zenni ja tagasi…

viivad reedeöises ASUMis Paul, Rütmika kamba üks juhtfiguure, ning Sünkretismi resident Mava.

Studio Barnhus. Foto: Studio Barnhus

Studio Barnhus. Foto: Studio Barnhus

AUX: Kornél Kovács & Naptha (Studio Barnhus)

Laupäeval 19. märtsil leiab Von Krahlis aset järjekordne etapp peosarjast AUX, mille seekordseks aukülaliseks mehed Studio Barnhusist. Studio Barnhus on multifunktsionaalne nähtus – DJ-trio, plaadifirma ja stuudio Stockholmi Barnhusgatanil – mis rikub juba pikemat aega oma värvikirevusega tänapäevase tantsumuusika halli ja üksluist mõõtkava. Viimase 6 aastaga nii Rootsi kui väljamaa sõprade muusikaga 40+ plaati väljutanud Barnhusi kamp paistab tuuritades silma oma rõõmsa, eklektilise, teadliku ja maksimaalselt tantsitava muusikalise valiku poolest.

Seekordsel AUX üritusseriaalil ongi kohal mainitud nähtuse esindajad, lausa duublis. Kornél Kovács on ungari-rootsi DJ, produtsent ja Studio Barnhusi mänedžer, kellelt on kavas spektakulaarne showcase nii Barnhus’i kui kõige muu põntsuva rõõmu asjus. Naphta on DJ, produtsent ja Red Bull Music Academy vilistlane Poolast, kes tuntud Detroidi gruuvide, riukalikult diskose house’i ja techno ning džäzzile omase loovuse poolest. Noorsandi debüütalbum „7th Expedition” ilmub kavakohaselt lähiajal.

TIP–TOP: Tasker (NTS Radio / Whities)

Pealinna põrandaaluses klubis Lekker astub laupäeva, 19. märtsi öösel lavale DJ ja Londoni maineka netiraadio NTS Radio saatejuht Tasker. Nic Tasker on briti plaadifirma Young Turks alaleibeli Whities boss ning on selle märgi alt väljastanud 12-tolliseid vinüülplaate artistidelt Avalon Emerson, Kowton, Terron, Reckonwrong ning Minor Science. Möödunud sügisel tuuritas Tasker popelektroonika kaanepoisi Jamie xx’iga mööda Euroopat ning esines mitmel pool tema soojendajana. Teda on iseloomustatud kui kirju plaadikohvri ning lahtise käega DJd. Taskeri eel soojendavad Lekkeri tantsupõrandat Mutant Disco boss Ajukaja ning Haigla Peo DJ Ats Luik.