Head acid’it on tänapäeval ikka raske leida. Psühhotroopsete ainete entusiastide pettumuseks käib jutt siiski nii-öelda „uuest tantsuhullusest”, kui kasutada acid’i-legendi Maurice’i sõnu. Kunagistel selle žanri pühendunud sõpradel on aga endiselt mälusoppides tõsised vana kooli bassiliinid ja rütmid, ja sama võib öelda ka muusikute eneste kohta. Uuendused on ju siiski hirmsad, või mis?

Kevin McHugh’i, teise nimega Ambivalenti house-muusika projekt Amber tuli sel kuul välja uue EPga, milles need mõnusad selgroogu väristavad acid’i-rütmid jalga tatsutavale reiviveteranile vanadest headest aegadest toredaid ja eredaid pilte loovad. Kõik muidugi tänapäeva kohandatuna ‒ ebaoriginaalsus on maailma suurim patt (noh, vähemalt üks neist). Seega pakub „Keep It Gone” meile päris põnevat kokteili teknost, acid’ist ja ambient-muusikast, kõik house’i-biitide elegantse lipsuga kokku seotud. Mõjutused on jaotatud muidugi väga mugavalt kolme ampsusuurusesse audiopeatükki, mis varieeruvad maitses ja nüanssides ning millest igaühel on domineeriv stiil.

Nostalgiateekond on aga petlikult modernne, mistõttu kogu elamus nii uudselt kõlabki. Viimase pala agressiivne tantsubiit on miski, mida kaheksakümnendate Chicagos just igas klubis veel kuulda ei saanud. Ka puhas, lausa saastevaba heli on võib-olla klassikalise acid house’i austajatele veidi tundmatu. Ega Ambivalenti (kuri)kuulsus tegusa teknoartistina pole nullist tekkinud (väga tabav pseudonüüm mehel, kusjuures). „Keep It Gone” on justkui üks tore popurrii elektroonilise tantsumuusika ajaloo suurtest gigantidest. Aga tasub lisada, et mõnikord võib liiga suur valik maitseaineid sööjale peavalu valmistada. Sobib vaid kogenud kõrvadele!