Põhja Konn on progressiivse roki bänd, kes andis hiljaaegu välja samanimelise debüütalbumi. Plaadi sõnaline pool pühendub eesti luulele, mis on osaliselt ajendatud Betti Alveri luulekogu „Tähetund” viiekümnendast sünnipäevast.

Kontseptuaalset tausta on aidanud luua kirjandusteadlane Mart Velsker, kelle sissejuhatava teksti leiab albumikaante vahelt. Selleks et võtta aga kokku LP muusikaline ja tekstuaalne tervik, ütleksin, et see on seikluslik, eeposlik ning klassikaliselt progerokilik.

Jääb mulje, et Põhja Konn on ammutanud palju inspiratsiooni 70ndate muusikast. Mõttesse kerkivad Genesis, Gentle Giant, Yes, eesti bändidest tunnen ära mõjutusi Rujalt. Samas pole need sarnasused sugugi pealetükkivad. Vastava sound’iga on loodud sobiv pinnas eesti luule avastamiseks. Sellel on kahtlemata ajalooline kõla, mida iseloomustab kohati isegi keskaegse muusika harmooniline keel, millest tuleb ka tervet albumit läbiv rõõmus seiklusjutulik pakilisus.

Tehnilise külje pealt on Põhja Konn tugev album/bänd. Jürgen Kütneri kitarrisoolod ei vea kunagi alt, rütm on alati paigas, Valter Soosalu vokaal on meeldivalt lennukas ja poeetiline. Kõige rohkem toovad aga naeratuse näole just suursugused, ütleks et isegi kuninglikud, rõõmuhõiskelised harmooniad.

Julgen soovitada Põhja Konna kõikidele eesti muusika austajatele. Selles on head emotsiooni, head pillimängu ning loomulikult head eesti luulet.