Eesti Arhitektide Liit koostöös Põlva Vallavalitsusega kuulutas eile, 30. oktoobril välja Põlva keskväljaku ja linnaruumi arhitektuurivõistluse. Avatud ideekonkurss korraldatakse ruumilise lahenduse leidmiseks Põlva keskväljakule ja seda ümbritsevale linnaruumile, eesmärgiga koostada lahenduse alusel detailplaneering ning keskväljaku ja seda ümbritseva avaliku ruumi ehitusprojekt.

Põlva. Foto: kultuurilinnad.ee

Põlva. Foto: kultuurilinnad.ee

Ideekonkursi võitja(te)ga asutakse läbirääkimistesse teenuste hankelepingu sõlmimiseks ideekavandi alusel. Põlva keskväljaku ja ümbritseva linnaruumi arhitektuuri ja maastikuarhitektuuri osa projekteerimiseks eel-; põhi- ja tööprojekti ja autorijärelevalve mahus ja detailplaneeringu arhitektuurse osa koostamiseks.

Võistluse žüriisse kuuluvad: Põlva valla esindajad Georg Pelisaar ja Kuldar Leis, maaomanike esindaja Toomas Nigola, Põlva Maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna peaspetsialist Marika Saks ning Eesti Arhitektide Liidu esindajad Kalle Vellevoog, Toomas Paaver ja Karin Bachmann. Asendusliikmeteks Põlva valla esindaja Martti Rõigas ja Indrek Saarepera Eesti Arhitektide Liidust.

Konkursi ideekavandite esitamise tähtaeg on 12. jaanuar 2015 kell 16.00. Kavandite hindamine toimub 13.–23. jaanuaril ning konkursi tulemused tehakse avalikuks 29. jaanuaril 2015.

Auhinnafondi suurus on 16 000 eurot, mis jaguneb järgmiselt: ideekonkursi võitja auhind on 6 000 eurot; teise koha auhind on 4500 eurot; kolmanda koha auhind on 3500 eurot; ergutuspreemia on 2000 eurot.

Ideekonkursil osalemiseks tuleb ennast registreerida riigihangete registris, ideekonkursi viitenumber on 156929.

Osaleja võtmeisikust arhitektil peab olema volitatud arhitekti või volitatud maastikuarhitekti kutse kutseseaduse tähenduses. Võistluse keel on eesti keel.

Arhitektuurivõistlus toimub EV100 arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum” raames, mille eesmärgiks on Eesti Vabariigi 100. juubeliks Eesti suuremates maakonnakeskustes taasaktiveerida olulised keskuste piirkonnad – linnakeskuste avaliku ruumi organiseerimise, atraktiivseks ja kogemuslikuks muutmisega luuakse inimestele võimalus ja põhjus avaliku ruumi kasutamiseks.

Põlva, Tõrva ja Võru linna keskväljakute ja nendega piirnevate alade arhitektuurivõistluste avaõhtu toimub kolmapäeval, 5. novembril algusega kell 18.00 Arhitektuurikatla I korruse suures seminariruumis (Tallinnas, Põhja pst 27A). Algavaid võistlusi tutvustavad b210 OÜ arhitektid, Ivar Lubjak, Kalle Komissarov ja linnade juhid, üritust juhib Eesti Arhitektide Liidu aseesimees Kalle Vellevoog.

Oma soovist avaõhtul osaleda saab teatada kuni 4. novembrini aadressil info@arhliit.ee.