Äsja lisati Positivuse festivali esinejatenimekirja üks märkimisväärsemaid briti trip-hop’i artiste Tricky, legendaarne saksofonist Pharaoh Sanders bändiga ning Latvian Blues Band koos erikülalise Justina Lee Browniga, tõusva soulitähega Nigeeriast.

Tricky. Foto: Positivus Festival

Tricky. Foto: Positivus Festival

Briti alternatiivhiphopi staar Tricky on tuntud oma pooleldi räppiva ja pooleldi laulva esitusstiili poolest. Ta on oma žanris üks huvitavamaid ja innovatiivsemaid artiste juba 90ndate keskpaigast alates. Mercury auhinna nominent ning Massive Attacki endine liige Tricky on remiksinud erinevaid artiste, nende seas Elvis Costellot, Yoko Onot ja Bushi.

Pharaoh Sanders on „ilmselt parim tenorsaksofonimängija maailmas”, kui uskuda elavat saksofonilegendi Ornette Colemani. Olles alustanud John Coltrane’i ansamblites 60ndate keskpaigas, jätkas Sanders 70ndatel soolokarjääriga ning on tänase päevani džässimaailmas väga oluline muusik.

Esimese aafrika artistina Positivuse laval astub üles nigeeria lauljanna Justina Lee Brown – üks paljutõotavamaid uue džässi ja RnB talente. Justina on tuntud kui väga võimsa hääleulatusega vokalist, kes miksib oskuslikult souli, džässi ning RnBd. Justinat saatev Latvian Blues Band on oma karjääri jooksul esinenud koos maailma tuntumate bluusiartistidega ja käinud mitmel maailmaturneel.

Festival toimub 18.–20. juulil Lätis Salacgrivas.

Positivuse kogu esinejatenimekirjaga tutvu siin.