Post-pungi suurnimi The Soft Moon Tallinnas

24. septembril saabub oma viimase albumi „Deeper” tuuri raames Sinilindu esinema USA muusik Luis Vasquez ehk The Soft Moon, kes peaks panema südame põksuma kõigil, kelle hinge soojendab masinlike helidega ääristatud post-punk.


24. septembril saabub oma viimase albumi „Deeper” tuuri raames Sinilindu esinema USA muusik Luis Vasquez ehk The Soft Moon, kes peaks panema südame põksuma kõigil, kelle hinge soojendab masinlike helidega ääristatud post-punk.

Luis Vasquez. Foto: Dennis Shoenberg

Luis Vasquez. Foto: Dennis Shoenberg

Vasquez alustas The Soft Mooniga 2009. aastal, ilmutades oma esimese, kriitikute poolt kiidetud omanimelise albumi aastakese hiljem. Nüüdseks USA-st Berliini kolinud muusik on maininud, et värskeim kauamängiv „Deeper” sündis suures osas hoopiski Veneetsias ning klappides üsnagi plaadi sisekaemusliku ja tumeda alatooniga, sai see juhuslikult salvestatud stuudios nimega Hate.

Albumi repertuaari iseloomustavad sünged bassiliinid, leinavad süntesaatorimeloodiad, õõvastavalt ebatavalised kitarriliinid, kuid ka järjekindlad ja mehaanilised löögid, mille kaudu end korralikult välja elada. Albumil on Vasquez oma sisemaailma täies ulatuses kuulaja ette ladunud, võimaldades aduda artisti eneseotsinguid, silmitsi seismist lootustetute illusioonidega ja haavatust, mis sellele vaatamata viib puhastumiseni ja vabanemiseni.

Tallinnas esineb The Soft Moon kolmeliikmelises koosseisus, kuhu kuuluvad Luis Vasquez, Luigi Pianezzola (bass) ja Matteo Vallicelli (trummid). Eesti kontserdil The Soft Mooni soojendava Forgotten Sunrise’i üks osapool ja The Soft Mooni loomingu austaja Anders Melts kirjeldab bändi live’i: „Vasquez suudab ühendada ühelt poolt bassise post-pungi ja undava shoegaze’i vaibi, littides sinna otsa tooremat industriaali ja teps depechemode’ilikku sündipoppi. Tüübil on terve laivi aja käed-jalad erinevatel instrumentidel tööd täis ja ega teda toetav taustabändki just papist poistest koosne. Korralik tossust ja strobost läbiimbunud küte. Lisaväärtust lisab ka asjaolu, et ta seda ise nii puusalt teeb, ei punnita, ega ürita midagi tabada.”

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Häiriva heli anarhia
Eesti müramuusika lipulaeva EDASI EP „Prehistoric Relaxation” kaanepilt. Joonistus: Mihkel Kleis
17 min

Häiriva heli anarhia

Millist elu elab taotluslikult madalat profiili hoidev eesti noise-muusika, kus kohtuvad muu hulgas paranormaalsete nähtuste sõnavõtud ja salajased numbrikombinatsioonid?
Plaadiarvustus: John Carpenter – Lost Themes (Sacred Bones, 2015)

Plaadiarvustus: John Carpenter – Lost Themes (Sacred Bones, 2015)

Tunnustatud filmilavastaja John Carpenteri isiklik debüütalbum on viimaks kättesaadav. N-ö friigižanrite meister alustas 70ndate keskpaigas ning lõi oma karjääri jooksul mitu imetlusväärselt stiilset ja mõjusat filmi, millest enamikule ta ise ka soundtrack’i komponeeris.
Viljandi Music Walk: muusika, mõisad ja müstilised teatrimajad
Üks kontserdipaikadest: Viljandi mõisa veranda. Foto: Kris Süld
Üks kontserdipaikadest: Viljandi mõisa veranda.
,
1 min

Viljandi Music Walk: muusika, mõisad ja müstilised teatrimajad

2013. aastal esimest korda toimunud väikefestival Viljandi Music Walk on kasvanud tänavu kahepäevaseks – seekord täidetakse linn muusikaga 18. ja 19. septembril.
Müürileht