24. septembril saabub oma viimase albumi „Deeper” tuuri raames Sinilindu esinema USA muusik Luis Vasquez ehk The Soft Moon, kes peaks panema südame põksuma kõigil, kelle hinge soojendab masinlike helidega ääristatud post-punk.

Luis Vasquez. Foto: Dennis Shoenberg

Luis Vasquez. Foto: Dennis Shoenberg

Vasquez alustas The Soft Mooniga 2009. aastal, ilmutades oma esimese, kriitikute poolt kiidetud omanimelise albumi aastakese hiljem. Nüüdseks USA-st Berliini kolinud muusik on maininud, et värskeim kauamängiv „Deeper” sündis suures osas hoopiski Veneetsias ning klappides üsnagi plaadi sisekaemusliku ja tumeda alatooniga, sai see juhuslikult salvestatud stuudios nimega Hate.

Albumi repertuaari iseloomustavad sünged bassiliinid, leinavad süntesaatorimeloodiad, õõvastavalt ebatavalised kitarriliinid, kuid ka järjekindlad ja mehaanilised löögid, mille kaudu end korralikult välja elada. Albumil on Vasquez oma sisemaailma täies ulatuses kuulaja ette ladunud, võimaldades aduda artisti eneseotsinguid, silmitsi seismist lootustetute illusioonidega ja haavatust, mis sellele vaatamata viib puhastumiseni ja vabanemiseni.

Tallinnas esineb The Soft Moon kolmeliikmelises koosseisus, kuhu kuuluvad Luis Vasquez, Luigi Pianezzola (bass) ja Matteo Vallicelli (trummid). Eesti kontserdil The Soft Mooni soojendava Forgotten Sunrise’i üks osapool ja The Soft Mooni loomingu austaja Anders Melts kirjeldab bändi live’i: „Vasquez suudab ühendada ühelt poolt bassise post-pungi ja undava shoegaze’i vaibi, littides sinna otsa tooremat industriaali ja teps depechemode’ilikku sündipoppi. Tüübil on terve laivi aja käed-jalad erinevatel instrumentidel tööd täis ja ega teda toetav taustabändki just papist poistest koosne. Korralik tossust ja strobost läbiimbunud küte. Lisaväärtust lisab ka asjaolu, et ta seda ise nii puusalt teeb, ei punnita, ega ürita midagi tabada.”