Prima Vista toimub tänavu juba kümnendat korda. Nime poolest ja keskmelt Tartu kirjandusfestival, suuremalt sisult ja siiretelt üle linna ja sõnakunsti piiride kanduv kultuuripidu. Palju on nii, nagu ikka – filmiõhtud ja näitused, peod ja pargiraamatukogu. Mõnda on alati uut, aga las jääda ka üllatusi…

Igal aastal on Prima Vistal ka üldteema, mis ei piira, vaid annab võimalusi paljudeks tõlgendusteks. 2013. aastal on selleks „Aeg lendab!” – nii festivali enesekaemusena kui osutusena kõikvõimalikele viisidele, kuidas inimesed ja linnad, kultuurid ja tekstid on ajas muutunud ja kuidas need võivad veel muutuda. Tänavune patroon Leelo Tungal on kirjutanud palju ajast ja läinud sellega korda igas vanuses lugejatele. Nagu loodab minna Prima Vistagi.

Kuigi festivali põhiprogramm toimub 9.–12. mail, on sündmusi nii sama nädala algupoolel kui ka juba eelneval kuul. Aprilli alguses esineb Tartus saksa lastekirjanik Paul Maar; 23. aprilli raamatu ja roosi päevale jagub nii raamatuesitlusi kui kirjanduse ja kunsti kokkupuuteid; antakse üle ka perioodikadebüüdi preemia Esimene Samm.

Põhiprogrammis on aga taas vägev valik väliskülalisi ning mõistagi ka eesti autoreid, nii laulvaid kui lugevaid. Sõpruslinnaks on seekord Valga. Kava uuenemist saab jälgida festivali kodulehel ja Facebookis.