Programm „Tagasi kodukohta” pakub võimalust kolmekümnel noorel osaleda tasuta TEDxTartu konverentsil ja sellele järgneval koolituspäeval, et saadud ideede toel käivitada mõni kohalikku elu edendav algatus. Projekt kulmineerub 25. novembrist 1. detsembrini toimuval Vabakonna ühisnädalal, mil parimate algatuste vahel jagatakse välja 1000 euro suurune auhinnafond. Kandideerimise lõppkuupäev on 21. oktoober.

Võipere küla

Võipere küla

SA Domus Dorpatensise käivitatud algatuses on oodatud osalema kõik tudengid, kes on valmis ennast oma kodukoha kitsaskohtade lahendamisel proovile panema. Kui oled märganud probleemi, siis „Tagasi kodukohta” kahepäevane programm pakub inspiratsiooni ja oskusi nende lahendamiseks: esmalt saavad kõik osalejad kuulata TEDx-kõnesid, teisel päeval õpetavad kogenud koolitajad osalejatele praktilisi oskusi, mida läheb tarvis projekti ellu kutsumiseks. Koolituspäevad toimuvad Tartus 2. ja 3. novembril.

Seejärel on osalejatel 20 päeva aega, et saadud ideede toel elu oma kodukohas paremaks muuta. 29. novembril annab Domus Dorpatensis koos aasta kodaniku tiitliga välja ka kõige edukamate kohalike noorte algatajate auhinnad.

Rohkem infot koos registreerimisvormiga leiad siit.