Sel pühapäeval, 4. septembril toimub Kadrioru pargis performatiivne töötubade sari „Lemmikul olen mina ja minul on lemmik”, mida viivad läbi etenduskunstnikud Krõõt Juurak ja Alex Bailey koostöös lemmikloomadega. 

Alex Bailey ja Krõõt Juurak. Foto: Erich Malter

Töötubade kõrval seab end sisse Üle Prahi kollektiiv, kelle juhendamisel toimub piknik äraviskamisele mõeldud toiduainetest. Kunstisündmust korraldavad sõpruskuraatorid Triin Metsla ja Madli Ehasalu.

Töötubade sarjas „Lemmikul olen mina ja minul on lemmik” keskendutakse kaasliikide rollile tänases ühiskonnas. „Sündmuse tõukeks on olnud mõte, kuidas suhtuda teistesse liikidesse. Siinjuures on oluline empaatiline mõõde ning soovime ka publikut kutsuda kaasa mõtlema – milline roll on lemmikloomal, kui ta ei ole inimese kui ainult omanikuga seotud, vaid laiemalt võrdne ja iseseisev liik suuremas ökosüsteemis,” avab sündmuse fookusteemat kunstiteadlane ja kuraator Triin Metsla.

Sündmusel toimub neli töötuba, mille raames õpetab koer Lana näiteks seda, kuidas teha mida tahes, järgides sealjuures (enamikku) reegleid ja eeskirju. Kass Misha jagab enda ekspertiisi selle kohta, kuidas meisterlikult vallata lihtsalt olemise kunsti. Rott Murmuri juhendamisel saab publik teada, kuidas elust tõeliselt huvituda ning jänes Virsik õpetab, kuidas olukorrast sõltumata alati iseendaks jääda.

Päeva jooksul juhitakse tähelepanu ka ülemaailmselt üha murettekitavamale probleemile, milleks on toiduraiskamine. Teema ilmestamiseks on kohal toiduaktivismiga tegelev Üle Prahi kollektiiv (Brigit Arop, Magdaleena Maasik, Joosep Kivimäe), kes päästab prügikastidest söömiskõlbulikku toitu, valmistab neist toitvaid eineid ning jagab huvilistele prügisukeldumisega seotud teadmisi. Pikniku tarbeks on kollektiiv kujundanud taaskasutusmaterjalidest kollektsioneeritava postkaart-retsepti, mida on trükitud piiratud koguses.

Töötubade sari „Lemmikul olen mina ja minul on lemmik” toimub Kadrioru pargis, lossiesisel rohealal algusega kell 14 ning on kõigile tasuta. Lemmikloomade igakülgse heaolu tagamiseks on töötoad korraldatud kooskõlas loomaomanikega, kestavad orienteeruvalt 15-45 minutit, sõltuvalt lemmikute nägemusest, ning mahutavad piiratud hulka inimesi. Pargipiknikust oodatakse osa võtma kõiki huvilisi. 

Lisainfo töötubade ja registreerimise kohta leiab siit.