Raadio 2-s alustas 11. septembril Eesti ainus kinoteemaline raadiosaade „Kinovärgiga mandariin”, mis toob kuulajani värskeimad muljed kinosaalide pimedusest ja filmimaailma telgitagustest.

„Kinovärgiga mandariini” veavad (vasakult) Emilie Toomela, Ralf Sauter, Andrei Liimets ja Maarja Hindoalla. Foto: Arne Holm

„Kinovärgiga mandariini” veavad (vasakult) Emilie Toomela, Ralf Sauter, Andrei Liimets ja Maarja Hindoalla. Foto: Arne Holm

Saate on ühiselt ette võtnud neli saatejuhti, nende seas Müürilehe pikaaegne filmitoimetaja ja vabakutseline kultuuriajakirjanik Emilie Toomela ning filmikriitikud Andrei Liimets, Maarja Hindoalla ja Ralf Sauter.

Saatejuhid pressivad iganädalaselt mahlaks nii Hollywoodi kassahitid kui kodumaise kino viljad, muu maailma filmikunstist rääkimata. Jutuks tulevad nii uued tulijad kui erilinastused, festivalid ja retrospektiivid. Sekka ägedad külalised, noppeid kinoajaloo varasalvest ja filmidest kõrva jäänud muusika pealekauba.

Esimesest saatest võib leida kolm filmisoovitust, mille hulgas Maren Ade Cannes’i-hitt „Toni Erdmann”, Stephen Frearsi meeleolukas „Florence Foster Jenkins” ja Park Chan-wooki rajult feministlik „Nobenäpp”. Lisaks on külas värske kodumaise gerilja-komöödia „Ameerika Suvi” lavastaja Rein Rannu ja peaosaline Einar Kuusk.

„Kinovärgiga mandariin” on eetris igal pühapäeval kell 17. Kuula esimest saadet siit.