Muusikaleht Rada7.ee tähistab 6. septembril Sveta Baaris oma 20. sünnipäeva, mis saab ühtlasi olema ka nende viimane sünnipäev. Meeleolu aitavad sättida ja tähistada Leech, Thou Shell of Death, Fvnerals (UK), Ocean Districts, Sibyl Vane, Talbot, 4-got-10 ja Söör Paul.

Üks kahest fotost, kuhu terve Rada7 tiim korraga peale on jäänud. Vasakult Rene13, Kirill Milovidov, Stanislav Barašev, Marko Pütsep, Evert Palmets, Ester Faiman ja Ivo Kiviorg

Üks kahest fotost, kuhu terve Rada7 tiim korraga peale on jäänud. Vasakult Rene13, Kirill Milovidov, Stanislav Barašev, Marko Pütsep, Evert Palmets, Ester Faiman ja Ivo Kiviorg

„20 aastat on väga pikk aeg – kunagi alaealisena metsavahel töllerdades muusikalehe mõtet veeretades poleks kuidagi osanud ette arvata, et sellest saab nii pikk, tähendusrikas ja sündmusterohke reis. Tegevust tagantjärgi mõtestades pole palju öelda, et oleme andnud oma panuse, et elu Eestis oleks parem. See on seda märkimisväärsem, et Rada7.ee on alati vaid vabatahtlike jõul toiminud. Tahan tänada südamest kõiki kaasamõtlejaid, panustajad, toetajaid, artiste ja korraldajaid. See on olnud uskumatult äge seiklus. Nüüd on aeg järgmiseks,” ütleb Ivo Kiviorg, Rada7.ee eestvedaja algusest lõpuni.

Kuna tähistatakse ka ühtlasi lõppu, siis algab sündmus süngemate nootide, aeglasema ja süngema meeleoluga, seejärel keritakse hoog üles uuteks algusteks. Thou Shell of Death on oodanud viisakalt ära Rada7.ee peo, et esitleda lõpuks oma aprillis Austria leibeli Talheim Records alt ilmunud albumit „Witchery”. Nime poolest eriti sümboolselt tähendusrikkalt esineb väliskülalisena UK bänd Fvnerals, kelle nimi klapib suurepäraselt muusikaga, kus segunevad doom, post-rock, shoegaze ja dark ambient.

Tempo kerivad üles eelmise aasta lõpus EP „Doomtowns” välja andnud Ocean Districts ning oma kolmandaks albumiks vaikselt valmistuv Pärnu esindus Sibyl Vane. Halastamatu küttega kulmineeruvad live-etteasted eelmisel aastal albumi „Magnetism” avaldanud Talbotiga. Peohoo jätkumise eest hoolitsevad peosarjade Beats From The Vault ja SÜNK eestvedajad Anders Melts ja Paul Lepasson ehk 4-got-10 ja Söör Paul.

Samuti teeb üllatusesinemise kümme aastat tagasi tegutsemise lõpetanud ansambel Leech. „Leech oli 2000ndate keskel kindlasti üks Rada7.ee lemmikbände. Ilmselt sellepärast, et nii liikmed kui suuremad fännid pidevalt foorumis sõna võtsid. Mäletan, et käisin isegi kunagi singliesitlusel World Clinicus, mis tollal Westmanni kohal asus. Juba siis tundus ulmeäge (eriti kuna võrdlusmaterjal oli suht olematu). Natuke isegi kahju, et ühest albumist kaugemale ei jõutud. Loodan, et Rada7.ee sünnipäeva live on nagu kohtumine seda tüüpi vana sõbraga, kellega pole küll ammu näinud, aga samas pole piinlik ka ning lõpuks ei tundugi, nagu viimasest kohtumisest aastaid möödas on,” mõtiskleb radatiimist Stanislav Barašev, kes korduvalt Leechi Rada7.ee tarvis küsitles.

Üritus Facebookis.