Järgmisel kuul, 13. ja 14. oktoobril leiab Riias Daile kontserdimajas aset juba 15. korda toimuv eksperimentaalse muusika festival Skaņu Mežs.

Pharmakon. Foto: press

Pharmakon. Foto: press

Pärast pikka pausi naaseb festivalile noise-muusika – seda Jaapani noise’i suurkuju Merzbow kehastuses, kes astub üles koos ungari trummari Balázs Pándiga. Viimane neist on teinud varasemalt koostööd näiteks Venetian Snaresi, Wadada Leo Smithi ja paljude teistega.

Sama valdkonda saabuvad üritusele esindama power-elektroonik Pharmakon, kes olenemata karmist kõlast tegeleb oma muusikas inimlikkuse otsingute ja empaatiaga, ning Philadelphia interdistsiplinaarne kunstnik Moor Mother, kes mängib oma loomingus analoogmasinate, field recording’ute, pungile omase viha ja ebakõladega.

Festivali rütmilisema osa programmi esindavad seekord dub techno pioneer Porter Ricks, briti tumeda techno meister Broken English Club, footwork’i innovaator Jlin ja eesrindlikku hiphoppi viljelev Shabazz Palaces.

Skaņu Mežsil on oma koht ka eksperimentaalsetel heliloojatel ja kaasaegsel klassikal. Esitlusele tuleb šoti päritolu James Dilloni teos „Traumwerk” ning sooloetteaste teeb puupuhkpillid taas uuele elule äratanud eksperimentaalset muusikat viljelev Roscoe Mitchell Chicagost, kuid line-up’ist leiab veel mitmeid teisi tunnustatud nimesid.

Lisaks toimub 6. oktoobril Riga Bourse kunstimuuseumis festivali tasuta avaüritus, kus kuuleb briti improvisatsioonilise muusika pioneere AMM, eksperimentaalvokalisti Sofia Jernbergi ning nüüdismuusikaansamblit Nordic Affect, mis esitab erinevate heliloojate muusikat. Viimased kaks on ka lõppakordiks Skaņu Mežsi kontsertsarjale „Nordic women in experimental music”.

Lisainfot leiad siit.