Riias toimub eksperimentaalse muusika festival Skaņu Mežs

Järgmisel kuul, 13. ja 14. oktoobril leiab Riias Daile kontserdimajas aset juba 15. korda toimuv eksperimentaalse muusika festival Skaņu Mežs.

Järgmisel kuul, 13. ja 14. oktoobril leiab Riias Daile kontserdimajas aset juba 15. korda toimuv eksperimentaalse muusika festival Skaņu Mežs.

Pharmakon. Foto: press

Pharmakon. Foto: press

Pärast pikka pausi naaseb festivalile noise-muusika – seda Jaapani noise’i suurkuju Merzbow kehastuses, kes astub üles koos ungari trummari Balázs Pándiga. Viimane neist on teinud varasemalt koostööd näiteks Venetian Snaresi, Wadada Leo Smithi ja paljude teistega.

Sama valdkonda saabuvad üritusele esindama power-elektroonik Pharmakon, kes olenemata karmist kõlast tegeleb oma muusikas inimlikkuse otsingute ja empaatiaga, ning Philadelphia interdistsiplinaarne kunstnik Moor Mother, kes mängib oma loomingus analoogmasinate, field recording’ute, pungile omase viha ja ebakõladega.

Festivali rütmilisema osa programmi esindavad seekord dub techno pioneer Porter Ricks, briti tumeda techno meister Broken English Club, footwork’i innovaator Jlin ja eesrindlikku hiphoppi viljelev Shabazz Palaces.

Skaņu Mežsil on oma koht ka eksperimentaalsetel heliloojatel ja kaasaegsel klassikal. Esitlusele tuleb šoti päritolu James Dilloni teos „Traumwerk” ning sooloetteaste teeb puupuhkpillid taas uuele elule äratanud eksperimentaalset muusikat viljelev Roscoe Mitchell Chicagost, kuid line-up’ist leiab veel mitmeid teisi tunnustatud nimesid.

Lisaks toimub 6. oktoobril Riga Bourse kunstimuuseumis festivali tasuta avaüritus, kus kuuleb briti improvisatsioonilise muusika pioneere AMM, eksperimentaalvokalisti Sofia Jernbergi ning nüüdismuusikaansamblit Nordic Affect, mis esitab erinevate heliloojate muusikat. Viimased kaks on ka lõppakordiks Skaņu Mežsi kontsertsarjale „Nordic women in experimental music”.

https://www.youtube.com/watch?v=VHe2ULQ0Y2s

Lisainfot leiad siit.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Galerii: Skaņu Mežs

Galerii: Skaņu Mežs

Tänavu juba 12. korda Riias toimunud Skaņu Mežsi festival, tunnustatud kui Baltikumi suurim elektroonilise ja seiklusliku muusika sündmus, leidis aset 10.–11. oktoobril. Kahe festivalipäeva jooksul esinesid teiste seas Okkyung Lee, Blixa Bargeld, Andy Stott ja Xeno & Oaklander.
Galerii: Skaņu Mežs 2015

Galerii: Skaņu Mežs 2015

Oktoobri alguses leidis Riias aset kolmeteistkümnes modernse muusika arengutele keskendunud festival Skaņu Mežs, kus võis lisaks kontsertidele leida ka audiovisuaalsele kunstile pühendatud näituseid ning workshop’e.
Jlin – Black Origami (Planet Mu, 2017)

Jlin – Black Origami (Planet Mu, 2017)

Milleks meile muusikat vorpiv AI, kui on olemas Jlin, kes tõestab oma loominguga, et tulevik on praegu. Jerrilynn Pattonile aka Jlinile on poogitud ikka külge footwork’i silti, kuigi pelgalt selle žanri piiridesse ta muidugi ära ei mahu.
Müürileht