Laupäeval kuulutati Balti Filmi- ja Meediakoolis välja selleaastane Anri Rulkovi preemia laureaat, kelleks osutus BFMi magistrant Moonika Siimets oma filmidega „Viimane Romeo” ja „Oled see sina?”.

Moonika Siimets

Moonika Siimets

Esimese filmi puhul tõstis žürii esile autori ülevoolavalt vaimukat huumorit, teise puhul nappide elementide oskuslikku rakendamist pinge loomisel. Žüriisse kuulusid teadlane Aleksander Rulkov, produtsent ja režissöör Peeter Urbla, telerežissöör Indrek Simm ning stsenarist ja režissöör Raimo Jõerand.

Valik tehti umbes 40 filmi hulgast, mis valminud koolitööna viimase pooleteist aasta jooksul.

Filmirežissöör Anri Rulkovi (1972–2008) mälestuseks loodud preemia suurus on 1000 eurot ja seda annab välja sihtasutus Anri Rulkov ühele Eesti filmitudengile, kelle koolitööna valminud filmides avaldub autori sisemaailma peegeldus kõige ehedamal moel. Möödunud korral pälvis preemia Triin Ruumet.

Moonika Siimets on lõpetanud 2006. aastal Tallinna Ülikooli audiovisuaalkunsti osakonna režii erialal, aastast 2011 õpib ta Balti Filmi- ja Meediakoolis sama eriala magistriõppes. Ta on end täiendanud ameerika kirjaniku, näitlejanna ja stsenaristikaguru Judith Westoni meistriklassides ning olnud külalisüliõpilane filmi ja audiovisuaalse meedia osakonnas Inglismaal University of Central Lancashire’s.

2009. aastal pälvis Moonika Siimets Eesti Kultuurkapitali aastapreemia kategoorias „Suurim üllataja” filmide „Maailmameister” ja „Moekoer” eest, 2013. aasta maikuus pälvis noor režissöör Püha Jüri nimelise preemia.