Järgmisel suvel, 29. juunist kuni 1. juulini toimub endise vangla territooriumina tuntud kristallselge veega Rummu karjääris rootslaste korraldatav elektroonilise muusika festival Into the Valley.

Rummu karjäär. Foto: Into the Valley press

Rummu karjäär. Foto: Into the Valley press

Esimeste nimede seas on praeguse seisuga välja hõigatud kaasaegse techno-skeene tõelised raskekaallased Marcel Dettmann ja The Black Madonna, legendaarse Belgia plaadifirma R & S üks asutajatest Renaat Vandepapeliere ning nende nimede kõrval ka kohalik tegija KASK. Lisaks veel Anna Hanna, Cassy, Praslesh, Midland ja mitmed teised, kelle read on otse loomulikult täienemisel.

Aastast 2015 Rootsis endises lubjakivikarjääris asuvas Dalhalla amfiteatris toimunud festival otsustas oma haaret laiendada ning toimub 2017. aastal lausa kuues erinevas paigas maailmas: Rummu karjääris, Nynashämni mahajäetud tsemenditehases, The Castle of Good Hope’i nime kandvas kindluses Kaplinnas ning kolmes teises kohas, mis on veel avaldamisel.

Festivali ellukutsuja Mattias Hedlund sõnab: „Me tahame mõelda laialt, ent siiski arenenud elektroonilise muusika žanri piirides, kust valime hetke olulisemaid nimesid, tõelisi legende ja uusi tegijad. Samal ajal tahame me keskenduda kohalikele artistidele, mis tähendab Into the Valley jaoks paljusid artiste ka Ida-Euroopast.”

Vaata lähemalt musicgoesfurther.com