Ruutu Poisi kohta pole just palju teada. Küll aga seda, et esinejanime taga peitub Jan Tomson, kes on ka üks Haigla Peo liikmetest, ning et tema varasem „Mango” on korralik track. Samas pean tõdema, et muusika räägib enda eest ja seda kõige paremas mõttes.

Ruutu Poisi uue EP intensiivsus säilib algusest lõpuni. Arvatavasti on selle põhjuseks julge trummimasinate kasutamine, millele lisavad helgemat aktsenti sündihelid. Mõlemal rajal („Kiiged” ja „Noad”) on palju kihte, mis teeb muusika mitmekülgseks, kuid samas ka raskesti jälgitavaks. Mitmete erinevate liinide tõttu peab terviku tabamiseks üsna tähelepanelik kuulaja olema.

Samas pole olukord nii keeruline, kui esmakuulamisel tundub. Hoolikal jälgimisel võib püüda loos „Kiiged” kinni isegi salsarütme, „Nugadega” kangastub aga silme ette 80ndate politseisarja algusmuusika ning kaadrid õhtustes tuledes Beverly Hillsist. Lapsepõlve filminostalgia!

Ruutu Poisi muusika kasvab kuulajale külge. Alguses võõristasin, siis muutusin uudishimulikuks ning lõpuks hakkas meeldima. Võib-olla mängib esimese puhul rolli tõsiasi, et kõik helid toimivad uuelt ja värskelt, muusika mõjusus on aga kindlasti kirgaste ja nostalgiliste süntide teene. Suvisesse sumedusse sobib ideaalselt.