Pärnu Uue Kunsti Muuseumis saab 7. oktoobrini vaadata legendaarse hispaania kunstniku Salvador Dali Teise maailmasõja järgset loomingut.

Eelkõige sürrealistlike maalidega tuntuks saanud Salvador Dali (1904–1989) oli tegev ka skulptori, filmilooja ja kirjanikuna. Pärnu näitusel on väljas Dali Teise maailmasõja järgne looming, mis hõlmab endas akvarelle, graafikat, kuld-, hõbe- ja pronksesemeid ning keraamikat.

Näituse korraldajad tõstavad eriti esile Dali 1959. aastal valminud akvarelliseeriat, mis kujutab endast illustratsioone romaanile ja balletile „Kolmnurkne kübar”. Korraldajate sõnul on kolmnurkse kübara näol tegemist negatiivse sümboliga, mis sai Euroopas riietusesemena populaarseks 18. sajandil. Hispaanias tekitas kübara kohustuslikuks muutmine aga proteste ja rahulolematust, kuna see asendas traditsioonilisi ümaraid ja näguvarjavaid kübaraid. Sellest ka Dali iroonilisus kübara kujutamisel.

Lisaks saab näitusel näha Dali ja Luis Buñueli koostöös valminud 16-minutilist esimeseks sürrealistlikuks filmiks nimetatud lühifilmi „Andaluusia koer”, mida näidati esimest
korda 1929. aastal.

Vaata ka Pärnu Uue Kunsti Muuseumi kodulehele.