Armastatud minifestival Schilling, mis toimub Kilingi-Nõmme Suveaias tänavu juba üheksandat korda, on oma eeskavasse kinnitanud esimesed esinejad. Rivistusest leiame üleilmselt tuntud USA elektroonilise popi duo Peaking Lightsi, instrumentaalse hüpnoroki esindajad Siinai Soomest, helgemat elektroonikat mängiva ühemeheprojekti Polly Venemaalt ja kodumaise kergemat progerokki viljeleva duo Micucu.

Peaking Lights. Pressifoto

Peaking Lights. Pressifoto

Los Angeleses elavad Aaron Coyes ja Indra Dunis, üheskoos Peaking Lights, on aastate jooksul läbi käinud pika tee alates müra-improvisatsioonidest kuni dub’iliku elektroonika ja psühhedeelse popini. 2008. aastal alustanud duo pälvis laiemat tähelepanu oma 2011. aasta plaadiga „936” (jõudes ka näiteks Areeni Aasta Albumite edetabelis 9. kohale). Nende uusim album, nimeka briti plaadifirma Domino all ilmunud „Cosmic Logic” pakub tantsulisemat segu kosmilisest italo-disco’st, Jamaica dancehall’ist, Chicago house’ist ja afrobeat’ist.

Siinai on Helsingi kvartett, kelle debüütalbumil „Olympic Games” (2011) kõlavad lihtsad, kuid massiivsed kitarri- ja süntesaatorikäigud said rohkelt kiitust ka väljaspool Soomet. 2012 avaldas bänd koos Kanada kollektiiviga Moonface ühise paadi „Heartbreaking Bravery”. Plaat ilmus USA leibeli Jagjaguwar (Foxygen, Dinosaur Jr jpt) all ja seda tutvustati ka pikemal Põhja-Ameerika kontserttuuril. Schillingul tutvustab Siinai oma uusimat albumit „Supermarket” (Splendour, 2014).

Polly nime all loob meloodilist ambient’i, lounge’i ja trip-hop’i mõjudega elektroonilist muusikat Jekaterinburgi linnas tegutsev Aleksei Poljanin, kes on varem mänginud nii instrumentaalses post-rock-bändis kui tegutsenud legendaarse vene rokk-grupi Mumiy Troll stuudiomuusikuna. Polly on veidi enam kui aastaga andnud juba ligi sada kontserti 11 riigis. Tema debüütalbum „U Can More” ilmus 2013. aastal plaadifirma IceCreamDisco alt. Schillingul mängib Polly suuremas osas lugusid oma sel aastal ilmuvalt uuelt kauamängivalt.

Micucu, duo koosseisus Uku Kübar (klahvpillid, trummid, perkussioon, elektroonika) ja Mick Pedaja (kitarrid, vokaal, elektroonika), alustas tegevust kolm aastat tagasi, kuid üllitas oma debüüt-EP alles läinud suvel. Micucu muusika on põnev elektro-akustiline segu meloodilisest elektroonilisest muusikast ja kergemast progerokist. Schillingul astub Micucu üles kuueliikmelise live-grupina.

Festivali ülejäänud esinejad tehakse teatavaks maikuu jooksul.

4. juulil toimuva Schillingu graafika vihjab tänavu saunateemale. Peakorraldaja Ants Tõnisson selgitab valikut nii: „Mõtlesime, et kui juba plakateid trükkida, siis teha seda vihaga.”

Peaking Lights – „Breakdown”:

Hoia Schillingu uudistel silm peal siin.