Indie-sõprade rõõmuks üllitab väikeplaadifirma Seksound 8. jaanuaril järjekorras juba neljanda alternatiivmuusika hetkeseisule pilgu heitva kogumiku „Kohalik ja Kohatu” vol. 4 NING – ühtlasi on 2004. aastal alustanud Seksoundil tasapisi täis tiksunud 10. tegutsemisaasta ja viiekümnes reliis, mis kuidagi tähistamata ei saa jääda.

Jan Helsing

Jan Helsing

Seetõttu lubataksegi juubelite ja uue plaadi ilmumise puhul maha pidada korralik sünnipäevapidu, mille Tallinna versioon toimub juba homme kohvikus Sinilind. Tartu ja Genialistide klubi võetakse ette aga reedel, 9. jaanuaril. Peol astuvad üles ansamblid Popidiot ja Jan Helsing ning tantsusamme aitavad sättida Tauno Pääslane ehk DJ Orgasmotron (otse Dallasest), Martin Jõela (plaadifirmast Frotee) ja Rein Fuks (Imandra Lake/Seksound).

Kogumikku „Kohalik ja kohatu 4” on kokku kogutud 18 mitmekülgse helikeelega silmapaistvat kohalikku artisti. Oma koha on plaadil leidnud nooruslik Ouu ning karge Picnic. Leidub nii uusi üllatajaid nagu Leikki, She Bit Her Lip ja Holy Motors kui ka kogenud veterane nagu massiivse eestikeelse shoegaze’i poolest tuntud Imandra Lake, Tartus pesitsev Honey Power või süntpopiduo Popidiot. Kuulda saab ka hetke cool’imat tüdrukut, multiinstrumentalist cirklit, energiasambaid uppilöövat Tallinn Daggersit, Koeru hood’i esindajat Hola-laulik Thea Kristalit, trubaduuriliselt armsat liini ajavat Jakob Rosinat ning postrokkarite paremikku Wolfredt, Tahm ja Rabimilia. Plaadilt ei tule puudust ka maitsekast elektoonilisest vahepalast, mida pakuvad Vul Vulpes ja Galaktlan. Ka palavalt armastatud kirjanik Jan Kaus ansambliga Jan Helsing on jõudnud täiesti uue meeleseisundini, kus hea tuju keeldub lahkumast. Oma silmaga võib seda kontrollida juba homme Sinilinnus.

Ürituste Facebooki event’id: Sinilind, Genklubi.