Üleeuroopaline kontserdipaikade võrgustik Liveurope valis Sveta Baari kahekümne kahe esinemispaiga sekka, mis on oma rahvusvahelise tegevusega silma paistnud, tutvustades igal aastal üle 200 eriilmelise Euroopa artisti. Võrgustikku kuuluvad esinemispaigad mitmel pool Euroopas, sealhulgas Suurbritannias, Hispaanias, Portugalis, Norras, Taanis, Kreekas ja Itaalias.

Klubiõhtu Sveta Baaris. Foto: press

„Tähistades sel nädalavahetusel 5. tegutsemisaastat, on meil suur au liituda selliste legendaarsete Euroopa kontsertpaikadega. Liveurope’i tugi annab meile suurepärase võimaluse pakkuda oma publikule järgnevatel aastatel veelgi eriilmelisemat valikut uutest Euroopa esinejatest. Ühtlasi loodame, et meie võrgustikuga liitumine äratab huvi teistes Euroopa kontserdipaikades Eesti ja kogu Baltikumi ägedaimate artistide vastu,” sõnas Roman Demtšenko, Sveta Baari live-muusika programmijuht ja Damn.Loud Agency promootor.

Alternatiivkultuuri keskus Sveta Baar asub Telliskivi loomelinnakus. Oma tegevusega toetavad nad nii kohalikku kui rahvusvahelist elava muusika kultuuri. Peale kolmandat tegutsemisaastat pärjati Sveta Eesti Muusika ja Ettevõtlusauhindadel tiitliga „2019. aasta kontsertpaik” tugeva ja sõltumatult kureeritud programmi ja kõrge produktsioonitaseme eest. Lisaks elava ja klubimuusika üritustele toimuvad baaris ka näitused, teatrietendused ja filmilinastused. Sveta Baar on ka üks Tallinn Music Weeki toimumispaiku.  

Tuleval nädalavahetusel, 27. –29. augustil tähistab koht ka oma viiendat sünnipäeva, mille programm koosneb kolmest Sveta Baari DNA osast – reiv, drag-show ja live-muusika. Teiste hulgas esinevad hiphopi artist Yasmyn, eklektiline Kitty Florentine, drag-esinejaid Helgi Saldo ja Chloe Lagucci ning terve nimistu erinevaid live-bände, nagu Kannabinõid, Tovarish Astronom jpt.

Liveurope võrgustik loodi 2014. aastal Brüsselis paikneva Ancienne Belgique nimelise kontserdipaiga poolt. Organisatsiooni eesmärk on tõsta esile Euroopa elava muusika esitajate uut põlvkonda, aidates neil jõuda uue publikuni. Võrgustikku valitud esinemiskohad paistavad silma professionaalse infrastruktuuri, hea rahvusvahelise maine ning pühendumusega Euroopa artistidele.

Sveta Baari sünnipäev Facebookis